Twórca Wikileaks wydaje nową książkę

Opublikowano: 9 października 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Julian Assange, twórca portalu Wikileaks, zapowiedział publikację nowej książki poświęconej „internetowi, wolności i sprzeciwowi”.

Twórca Wikileaks wydaje nową książkę 1Assange przebywa obecnie na terenie ambasady Ekwadoru w Londynie, gdzie otrzymał azyl polityczny. Australijczyk chroni się w ten sposób przed oskarżeniami o przestępstwa seksualne wysuwanymi przez szwedzką prokuraturę i przed groźbą deportacji do USA, gdzie za ujawnienie setek tysięcy poufnych depesz amerykańskiej dyplomacji może grozić mu kara śmierci lub dożywotniego pozbawienia wolności.

Australijczyk właśnie zapowiedział wydanie nowej książki, która nazywać będzie się „Cypherpunks: Freedom and the Future of the Internet”. Publikacja pojawić ma się na rynku 26 listopada, a jej współtwórcami są Jacob Applebaum, Jeremie Zimmermann oraz Andy Müller-Maguhn.

Książka jest w dużej mierze oparta o wywiad, jakiego Assange udzielił w czerwcu. Pojawić mają się także nowe treści poświęcone inwigilacji, ochronie danych i praw autorskich, wpływowi korporacji czy anarchizmowi.

Dawid ZarazińskiTwórca Wikileaks wydaje nową książkę

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.