Twórca Wikileaks wydaje nową książkę

Julian Assange, twórca portalu Wikileaks, zapowiedział publikację nowej książki poświęconej „internetowi, wolności i sprzeciwowi”.

Twórca Wikileaks wydaje nową książkę 1Assange przebywa obecnie na terenie ambasady Ekwadoru w Londynie, gdzie otrzymał azyl polityczny. Australijczyk chroni się w ten sposób przed oskarżeniami o przestępstwa seksualne wysuwanymi przez szwedzką prokuraturę i przed groźbą deportacji do USA, gdzie za ujawnienie setek tysięcy poufnych depesz amerykańskiej dyplomacji może grozić mu kara śmierci lub dożywotniego pozbawienia wolności.

Australijczyk właśnie zapowiedział wydanie nowej książki, która nazywać będzie się „Cypherpunks: Freedom and the Future of the Internet”. Publikacja pojawić ma się na rynku 26 listopada, a jej współtwórcami są Jacob Applebaum, Jeremie Zimmermann oraz Andy Müller-Maguhn.

Książka jest w dużej mierze oparta o wywiad, jakiego Assange udzielił w czerwcu. Pojawić mają się także nowe treści poświęcone inwigilacji, ochronie danych i praw autorskich, wpływowi korporacji czy anarchizmowi.

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry