Tydzień Szyfrów: konkurs ku pamięci polskich kryptologów

Tydzień Szyfrów poprzedza Dzień Kryptologii i jak przekonują organizatorzy, stanowi upamiętnienie trzech wybitnych polskich uczonych, którzy złamali szyfr niemieckiej Enigmy.

25 dzień stycznia to moment hołdu dla polskich naukowców, którzy łamiąc szyfr Enigmy przyczynili się do kolejnych sukcesów aliantów podczas II wojny światowej. Dzień Kryptologii przypomina o dokonaniu trzech polskich uczonych, absolwentów Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2000 roku przyznano im pośmiertnie Order Odrodzenia Polski, jedno z najwyższych polskich odznaczeń cywilnych.

Z tej okazji serwis Domeny.pl organizuje kolejną edycję konkursu Tydzień Szyfrów. Konkurs skierowany jest do wszystkich, którzy chcą spróbować swych sił w łamaniu zakodowanych wiadomości i potrwa od 19 do 25 stycznia.

Konkurs - Tydzień Szyfrów

Aby wziąć udział w konkursie należy rozszyfrować, a następnie odpowiedzieć na trzy pytania zamieszczone na stronie www.tydzienszyfrow.pl oraz podzielić się informacją o konkursie na Facebooku. Nagrody zostaną przyznane osobom, które zdobędą najwięcej punktów, odpowiadając poprawnie na pytania zamknięte oraz udzielając najbardziej kreatywnej odpowiedzi na pytanie otwarte w jak najszybszym czasie.

Organizator i Partnerzy zadbali o nagrody, które pozwolą wygranym zabezpieczyć swój e-biznes w sieci, a czas wolny od pracy spędzić na złamaniu zagadek na żywo w gronie znajomych. Nagrodą główną jest Certyfikat SSL SuperFAST PRO Wildcard SSL o wartości 984 zł brutto, który zapewni stronie www wysoki poziom ochrony. Nagrody dodatkowe to dwa hostingi www na rok ważności, możliwość rejestracji dowolnej domeny na rok (możliwość wyboru spośród nowych domen) oraz vouchery na grę logiczną ProjectEscape.pl organizowaną w Krakowie.

Partnerami wydarzenia są CertyfikatySSL.pl, IONIC.pl, ProjectEscape.pl. Partnerzy medialni to: OSNews.pl, e-biznes.pl, DailyWeb.pl, StudentNews.pl, MamStartup.

Wpisy promowane

Wydarzenia

E-COMMERCE CHALLENGE 2024
23.05.2024 - 24.05.2024
Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top