Ubisoft – nowe studio w Maroku

Opublikowano: 4 lipca 2007. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Ubisoft ogłasza plan powiększenia swojego studia w Casablance. Do 2010 roku zatrudnionych ma być 150 nowych twórców gier. Studio przeniesione zostanie do nowej siedziby w Casablance, odpowiednio przygotowanej do przyjęcia powiększonego zespołu i infrastruktury potrzebnej do funkcjonowania w nowej lokalizacji.

Plan utworzenia 150 nowych miejsc pracy w Ubisoft jest wspierany przez rząd Maroka, by poprzez ten program stworzyć wyspecjalizowane stanowiska związane z wysokimi technologiami. Marokański rząd wdraża również program motywacyjny, którego celem jest utworzenie nowych stanowisk pracy oraz szkoleń przygotowujących do ich objęcia.

Ubisoft otworzył swoje studio w Casablance w 1998 roku. Zasługą tamtejszego zespołu specjalistów jest przyczynienie się do światowego sukcesu gier takich jak Peter Jackson’s King Kong: The Official Game of the Movie czy  Prince of Persia The Two Thrones™. Ich  osiągnięciem jest również produkcja nowych gier na konsolę Nintendo DS, m.in. Star Wars®: Lethal Alliance™ oraz Rayman Raving Rabbids™. Obecnie studio zatrudnia
50- cio osobowy zespół, który pracuje nad grą  Rayman Raving Rabbids™ 2 na konsolę Nintendo DS.

Ubisoft, zatrudniając 3200 specjalistów w studiach na całym świecie, posiada drugi co do wielkości na rynku gier komputerowych własny zespół produkcyjny. Jako jedyny działający w Maroku i Afryce Północnej producent gier komputerowych, Ubisoft rekrutuje młode talenty ze świetnych lokalnych uczelni technicznych i artystycznych. Oferuje im następnie szkolenia w dziedzinie tworzenia gier komputerowych. Wielu marokańskich inżynierów i artystów pracuje nie tylko w studiu w Casablance, ale także uczestniczy
w projektach innych studiów firmy na świecie, by zdobyć nowe oraz podzielić się posiadanym już doświadczeniem.

W 1998 roku Ubisoft postanowił utworzyć swoje studio w Casablance, wiedząc, że tamtejszy system edukacji dostarczy niezwykle utalentowanych pracowników – mówi Yves Guillemot, dyrektor generalny Ubisoftu. – To zaszczyt współpracować z rządem marokańskim, by poszerzyć znacząco naszą obecność w tym regionie. Zarówno rynek gier komputerowych, jak i marokańską gospodarkę określiłbym jako silne i wzrastające, więc niecierpliwie oczekujemy wprowadzania naszej branży w tym ekscytującym regionie.

Jest wielu młodych ludzi w Maroku, którzy pasjonują się grami komputerowymi – stwierdził Cyril Vermeil, dyrektor studia Ubisoft w Casablance. – Naszym zadaniem będzie znaleźć ludzi, którzy będą chcieli się rozwijać wraz z Ubisoftem, by stać się wiodącymi specjalistami w branży, oferując coraz więcej możliwości robienia kariery dla miejscowych talentów.

Sylwester KozakUbisoft – nowe studio w Maroku

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.