Ubisoft otwiera studio w singapurskim Fusionpolis

Ubisoft,wydawca gier wideo, ogłosił, że swoje 18 studio otworzy w Singapurze. Jest to kolejny krok w azjatyckiej ekspansji firmy, ale też przykład na to, jak przemyślane działania władz mogą przyciągnąć najlepsze firmy z określonej branży.
O wyborze Singapuru, jako kolejnego przyczółka Ubisoft w tej części świata zadecydowała znakomita infrastruktura, kwitnąca branża gier wideo oraz wysoki poziom kształcenia na tamtejszych uczelniach. Kluczowa okazała się także polityka władz Singapuru, które chętnie widzą u siebie i wspierają firmy branży nowoczesnych, interaktywnych technologii.

Celem rządowej Rady Rozwoju Gospodarczego (EDB – Economic Development Board) jest uczynienie Singapuru światową stolicą szeroko rozumianego przemysłu mediów elektronicznych. Idea promowana jest między innymi wśród firm produkujących gry wideo, tworzących animację oraz efekty specjalne. Na wyspie mają powstawać produkty i rozwiązania, wykorzystywane globalnie. Założono, że do 2015 roku uda się stworzyć 10 000 miejsc pracy w tym sektorze i wygenerować zyski na poziomie 10 miliardów dolarów.

Na potrzeby inwestorów wykreowano Fusionpolis – miasto w mieście – centrum skupiające firmy ukierunkowane na rozwój zaawansowanych technologii. Na terenie Fusionpolis powstaje też nowe studio Ubisoft, które zostanie otwarte latem. Singapurski zespół Ubisoft ma liczyć 300 osób i pracować nad nowymi grami na konsole domowe oraz przenośne.

Władze Singapuru zachęcają firmy z całego świata także mieszanką azjatyckiej kultury i zachodniego sposobu życia. Poza tym, Singapur może się pochwalić świetną infrastrukturą i wysoki stopniem informatyzacji, co na inwestorów i pracowników działa jak magnes: „Jesteśmy pewni, że metody kształcenia specjalistów w dziedzinie technik cyfrowych i interaktywnych, oraz wysoka jakość życia w Singapurze, pozwolą nam przyciągnąć utalentowanych pracowników z całego regionu” powiedział Christine Burgess-Quémard, dyrektor wykonawczy Ubisoft w Worldwide Studios.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top