Ubuntu zmierza na smartfony

Do walki z głównymi mobilnymi systemami operacyjnymi wkracza firma Canonical. Czy Ubuntu zyska popularność wśród użytkowników smartfonów?

Pojawiły się właśnie pierwsze szczegóły dotyczące Ubuntu w wersji dla smartfonów. Na system trzeba będzie jednak poczekać przynajmniej do 2014 r. Twórcom oprogramowania, firmie Canonical, nie udało się także podpisać jeszcze żadnych umów z producentami sprzętu czy sieciami komórkowymi.

Ubuntu OS

Jakie będzie Ubuntu? Twórcy chcą w pełni wykorzystywać możliwości ekranów dotykowych – wiele funkcji obsługiwane będzie więc za pomocą gestów. Pojawić ma się również możliwość sterowania głosem.

Poniżej obejrzeć można wystąpienie Marka Shuttlewortha, założyciela Canonical. Przedstawia najważniejsze funkcje nadchodzącego systemu.

Siłą Ubuntu ma być jego wieloplatformowość. System działać może nie tylko na telefonach, ale również na komputerach stacjonarnych czy telewizorach. Canonical chce kierować swą ofertę zarówno do mniej zasobnych klientów, jak i tych zamożniejszych oraz korporacyjnych. W krótkim czasie chce osiągnąć trzecią, po iOS i Androidzie, pozycję na rynku mobilnych systemów. Nie będzie to jednak proste – konkurencja ma kilka lat doświadczeń przewagi. Ubuntu może być jednak ciekawą alternatywą dla osób, które nie odnajdują się w obecnie dostępnych rozwiązaniach.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry