Ulica Sezamkowa zarządza multimediami

Opublikowano: 15 kwietnia 2003. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Sesame Workshop, organizacja edukacyjna typu nonprofit, znana jako autor i producent wielokrotnie nagradzanego programu telewizyjnego Ulica Sezamkowa , wybrała firmę IBM na dostawcę zaawansowanego systemu zarządzania zasobami multimedialnymi.

Oprócz wdrożenia umowa obejmuje także zarządzanie systemem. Informacja ta została ogłoszona podczas dorocznej konferencji amerykańskiego Stowarzyszenia Nadawców (National Association of Broadcasters) i pozwoli odpowiednim działom organizacji Sesame Workshop na globalną sprzedaż i dystrybucję „na żądanie” drukowanych publikacji, programów telewizyjnych, materiałów wideofonicznych oraz programów interaktywnych.

IBM wspólnie z partnerami wdrożą zintegrowany system sprzedaży elektronicznej z zarządzaniem prawami autorskimi. System pozwoli na sprawniejszą organizację i zarządzanie zasobami multimedialnymi oraz ich dystrybucję do partnerów handlowych z uwzględnieniem wymogów bezpieczeństwa oraz wcześniej określonych warunków licencyjnych.

„IBM i jego partnerzy zapewnią nam najbardziej kompletny system, z którym mieliśmy do czynienia – począwszy od zarządzania prawami autorskimi, a na usługach hostingowych skończywszy. Nowoczesna technologia zintegruje posiadane już przez nas zasoby multimedialne i pozwoli przechowywać je w postaci cyfrowej zgodnej z popularnymi formatami opartymi na otwartych standardach umożliwiając zarówno nam, jak i naszym klientom łatwy do nich dostęp” mówi Sherra Pierre, wiceprezes działu Information Systems w Sesame Workshop.

System cyfrowego zarządzania zasobami pozwala na transkodowanie zapisu video na inne formaty i zróżnicowanie szybkości przesyłania danych, które zawierają dodatkowo cyfrową listę odtwarzania.
System poprawia w ten sposób zarządzanie zasobami video i usprawnia wewnętrzny system pracy, co oznacza konkretne korzyści wynikające z redukcji czasu i kosztów. System uwzględnia także warunki, na jakich materiał ma być dystrybuowany (w kwestii np. obszaru rozpowszechniania, czasu trwania materiału, wyłączności, itp.) zgodnie z odpowiednimi umowami handlowymi, istniejącą dokumentacją czy też systemem wewnętrznych procedur. Rozwiązanie to umożliwia także kodowanie, indeksowanie, organizowanie, przechowywanie, przeglądanie i dystrybuowanie zawartości opracowanej przez Sesame Workshop, w tym treści tekstowe, graficzne, muzyczne i wideofoniczne.

http://www.sesameworkshop.org

Sylwester KozakUlica Sezamkowa zarządza multimediami

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.