Unifon – konwergentna usługa Orange

Orange uruchomił konwergentną usługę Unifon, która umożliwia korzystanie z jednego telefonu zarówno w domu, jak i poza nim. To innowacyjne rozwiązanie na polskim rynku.

Usługa Unifon opiera się na technologii UMA (Unlicensed Mobile Access), która umożliwia klientom korzystanie z telefonu mobilnego:

– w zasięgu sieci GSM, jak z telefonu komórkowego
– w zasięgu sieci bezprzewodowego Internetu (WiFi), jak z telefonu komórkowego podłączonego do Internetu
– w zasięgu bezprzewodowego Internetu połączenia realizowane są w oparciu o dostęp szerokopasmowy (np. neostrada tp) przy zachowaniu bardzo dobrej jakości. Dodatkowo transmisja danych (np. korzystanie z WAP) jest szybsza niż w sieci GSM.

– Unifon to pierwsza w pełni konwergentna usługa łącząca możliwości telefonii komórkowej i stacjonarnej – powiedział Maciej Witucki, Prezes Zarządu TP. – Dotychczas klienci Orange i TP posługiwali się dwoma odrębnymi telefonami. Teraz nasze innowacyjne rozwiązanie pozwala im korzystać z jednego telefonu zarówno, kiedy są w domu, jak i poza nim.

Ponadto klienci Unifona mogą skorzystać ze zdecydowanie niższych cen połączeń głosowych realizowanych w sieci Orange i na wszystkie numery stacjonarne.

Usługa, która proponuje Orange ma dwie opcje Unifon Standard i Unifon Max. Operator oferuje je w cenie promocyjnej, która wynosi połowę standardowej opłaty abonamentowej.

W planie Unifon Max klient ma dyspozycji 1200 darmowych minut miesięcznie. Po ich wykorzystaniu połączenia będą taryfikowane zgodnie z cennikiem. O przekroczeniu limitu użytkownik będzie informowany SMS-em.

Wraz z wdrożeniem usługi, Orange wprowadził do swojej oferty telefon Nokia 6136 w cenie od 1 zł, który pozwala w pełni wykorzystać możliwości Unifona. W najbliższym czasie operator zaproponuje klientom kolejne modele telefonów z funkcją UMA

Orange nie wprowadził żadnych technicznych ograniczeń, aby Unifon funkcjonował tylko w sieci internetowej TP (neostrada i livebox). Klient może korzystać z usługi za pośrednictwem dowolnej, bezprzewodowej sieci internetowej z routerem WiFi na terenie Polski, jeśli ich konfiguracja to umożliwia.

www.orange.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry