Uporządkowany świat CAD

Aplikom całkowicie przebudował swoją stronę internetową. Ten, autoryzowany sprzedawca oprogramowania Autodesku i rozwiązań dla CAD ułatwia dostęp do wiedzy i doświadczenia swoich specjalistów. Nowa strona ma bardziej uporządkowaną nawigację, dostosowaną do przyzwyczajeń inżynierów, którzy są jej głównymi użytkownikami.
Dzięki nowej organizacji strony odwiedzający mogą się łatwiej poruszać w ogromnej ilości zgromadzonych tam technicznych informacji i porad. Oznacza to, że szybciej można dotrzeć do szukanego zagadnienia związanego z oprogramowaniem, usługami czy sprzętem oferowanym przez APLIKOM.

„Podstawowym kierunkiem zmian była komunikacja wizualna – informuje Agnieszka Marciniak prezes APLIKOM Sp. z o.o. – zmiany mają też charakter funkcjonalny i oczywiście treściowy – uzupełniony o kolejne materiały. To nasza odpowiedź na sugestie dotychczasowych klientów, a także osób, które po raz pierwszy zetknęły się z naszą stroną internetową”.

APLIKOM korzystał z wyników najnowszych badań zachowań internautów w sieci przeprowadzanych przez Jakoba Nielsena oraz przez pracowników firmy Nielsen Norman Group, a także z analizy potrzeb i przyzwyczajeń inżynierów, którzy są najczęstszymi użytkownikami witryny APLIKOM-u.

Nowy portal poświęcony jest głównie narzędziom i rozwiązaniom CAD, takim jak oprogramowanie, szkolenia czy specjalistyczny sprzęt. Nie brakuje w nim profesjonalnych artykułów branżowych, jest miejsce na aktualności ze świata CAD i ciekawostki. Jest również bardzo prężnie działające forum inżynierskie, na którym specjaliści Aplikom udzielają porad jak rozwiązać problemy, które pojawiają się w codziennej pracy inżynierskiej z narzędziami CAD.
Treść rozmieszczono tak, aby najważniejsze elementy były łatwo, wręcz intuicyjnie, dostępne.

„Właśnie dostępność jest dla nas szczególnie ważna. Chcemy żeby nasi klienci bez trudu korzystali z naszej wiedzy i doświadczenia – mówi Agnieszka Marciniak – Realizujemy to na wielu płaszczyznach. Za przykład może posłużyć zakończony jesienią ubiegłego roku cykl seminariów „APLIKOM aCADemia – cyfrowy prototyp 2008”, dzięki któremu eksperci APLIKOMu byli dostępni dla użytkowników oprogramowania z 6 miast Polski. Takim przykładem jest też forum internetowe gdzie moderatorami są specjaliści z APLIKOMu. Bardzo zależy nam na poznawaniu oczekiwań i problemów, które napotykają nasi klienci. Dlatego na stronie internetowej umieściliśmy ankietę i z niecierpliwością czekamy na wszelkie uwagi – szczególnie te krytyczne. To dzięki otwartości na uwagi klientów możemy doskonalić nasze usługi.”

www.aplikom.com.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top