Urlop na last minute w czasach kryzysu

Połowa maja i początek czerwca, to ostatni moment na wyjazd przed szczytem sezonu urlopowego. W tym roku to  idealny  czas, jeśli chcemy zaoszczędzić i wyjechać za naprawdę małe pieniądze. Touroperatorzy kuszą ofertami last minute.

Majowy urlop na last minute możemy wybierać według dwóch kryteriów: najniższa cena lub najlepsza jakość w dobrej cenie. Pierwsze kryterium pozwoli nam spędzić tydzień w Tunezji od 627zł! Szukając oferty według drugiego kryterium spędzimy urlop w 5* hotelu od 1000zł.

Majowe super oferty last minute pozwolą nam spędzić tygodniowy urlop nawet od 600zł za osobę. „Tygodniowy wyjazd do Tunezji z oferty Exim Tours, hotel 3* możemy kupić od 630zł. Natomiast do Turcji z oferty Scan Holidays, hotel3*, polecimy już od 890zł. Ciekawym wyborem jest 3* grecka Riwiera Olimpijska z oferty Rainbow Tours w cenie od 730zł lub Zakinthos od 777zł” – mówi Anna Zielińska z Fly.pl. „Internetowe biuro podróży to dobre miejsce do wyszukiwania najkorzystniejszych ofert last minute, które aktualizują się online. W tym roku maj to naprawdę szansa, by znaleźć atrakcyjną pod względem ceny jak i jakości ofertę.” – uzupełnia.

W maju i na początek czerwca warto skusić się na ekskluzywne hotele 5*. Ceny jakościowych hoteli są naprawdę okazyjne. Dobrym przykładem jest ekskluzywny hotel z wyżywieniem all inclusive na Gran Canarii z wylotem w maju kosztuje 1500zł, a w sierpniu 4300zł. Hotel 5* z opcją all inclusive w Turcji możemy zarezerwować już od 850zł. Hotel 5* Mahdia Palace z oferty Exim Tours w Tunezji kosztuje od 1150zł. Pojawiły się także atrakcyjne cenowo oferty do Dubaju. Za 2500zł można spędzić tydzień z opcją all inclusive w 4* hotelu. „Tak tanio już nie będzie. To grzech nie skorzystać w tym roku z ekskluzywnych ofert last minute. Istotne jest to, że od końca maja, samoloty z Polski latają już do wszystkich krajów w Europie. Wybór jest więc niemal nieograniczony. To również czas, kiedy w najbardziej popularnych kurortach nie ma jeszcze zbyt wielu turystów, a pobyt na miejscu przed sezonem jest znacznie tańszy.”- mówi Anna Zielińska z fly.pl.

Według analizy przeprowadzonej przez internetowe biuro podróży www.fly.pl aż 49% rezerwacji dokonanych w maju stanowiły wyjazdy właśnie na maj. 40 % to rezerwacje na czerwiec. „Analiza pokazuje, że klienci szukają ofert last minute, czekając z podjęciem decyzji do ostatniej chwili. Polowanie na okazje trwa. Nic dziwnego, ceny są tak atrakcyjne, aż żal nie skorzystać.” – mówi Anna Zielińska z Fly.pl. Średnia wartość rezerwacji w maju wynosi 3283zł wobec 4200zł w kwietniu. Polacy nie rezygnowali z dobrego standardu, aż 45% sprzedanej oferty to hotele 4*, natomiast 65% zakupionej oferty stanowią wyjazdy z opcją All Inclusive. Do połowy maja najchętniej rezerwowaliśmy Egipt – to aż 25% sprzedanej oferty. Tunezja z 23% wynikiem uplasowała się na drugim miejscu wśród najchętniej wybieranych kierunków w maju. Turcja stanowi 18% rezerwacji.

www.fly.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Shopper Day 2021
26.10.2021
Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry