Użytkownicy poprawią jakość tłumaczeń Google

Wszyscy, którzy uważają, że tłumaczenia tekstów na ich stronach generowane przez Google Translate są niewłaściwe będą mogli to teraz zmienić.

Użytkownicy poprawią jakość tłumaczeń Google 1Usługa Google Translate jest narzędziem przydatnym dla wszystkich osób, które nie znają języków obcych, a muszą lub chcą korzystać z obcojęzycznych witryn. Wykorzystując tłumacza witryn Google mogą bez większych przeszkód przeczytać tekst znajdujący się na stronie, choć zwykle jest on daleki od poprawnego gramatycznie. Usługa Google Translate nie jest w stanie właściwie przetłumaczyć np. kolokwializmów czy też języka potocznego.

Problem ten może zostać wkrótce rozwiązany. Firma Google wprowadza do swojego tłumacza eksperymentalną wtyczkę, pozwalającą właścicielom witryn oraz odwiedzającym je użytkownikom na edytowanie tłumaczenia tekstu pochodzącego z Google Translate.

Na oficjalnym blogu poświęconym usłudze Google Translate, został wyjaśniony proces umożliwiający wykorzystywanie nowej wtyczki tłumacza. Należy dodać wtyczkę Website Translator oraz znacznik meta dostosowany do konkretnej witryny i przetłumaczyć automatycznie stronę na jeden z 60 dostępnych języków w Google Translate. Aby poprawić jakość tłumaczenia, należy wybrać konkretne zdanie i wyświetlić tekst oryginalny. Następnie trzeba kliknąć na opcję „Zaproponuj lepsze tłumaczenie”. W tym momencie właściciel witryny lub jej użytkownik może wybrać alternatywne tłumaczenie danej frazy lub bezpośrednio edytować tłumaczenie, podając swoją propozycję.

Odwiedzający strony www za pośrednictwem systemu Google Translate mogą przyczynić się do stworzenia bardziej poprawnych tłumaczeń. Proponowane ulepszenia będą umieszczane w obrębie witryny po ich akceptacji przez właściciela strony internetowej bądź jej administratora.

Nowa wtyczka Google Translate jak na razie będzie bezpłatna dla użytkowników, choć firma Google nie wyklucza, że w późniejszym czasie wprowadzi za nią opłaty.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry