Użytkownik Twittera aresztowany za rasistowskie wypowiedzi

Brytyjska policja aresztowała 22-letniego użytkownika Twittera w związku z wysyłaniem przez niego rasistowskich wiadomości do Carltona Cole’a, czarnoskórego piłkarza West Ham United. Jak na zaczepki zareagował sportowiec?

22-letni mieszkaniec Southend wysłał obraźliwe tweety do Carltona Cole’a w związku z przegranym meczem West Ham United z Swansea City. Oprócz wpisów poddających w wątpliwość skuteczność Cole’a w przytoczonym meczu, pojawiły się również wyrażenia o zabarwieniu rasistowskim.

Rzeczniczka policji w Essex powiedziała agencji Reuters, że

mężczyzna został aresztowany w związku z podejrzeniem o popełnienie przestępstwa kwalifikowanego jako zakłócanie porządku publicznego na tle rasowym.

Obraźliwe wpisy zostały usunięte z Twittera, pozostały natomiast wypowiedzi Cole’a odpierające rasistowskie ataki:

Parę tygodni temu informowaliśmy o rasistowsko zabarwionych tweetach wysyłanych przez sportowców Grecji i Szwajcarii podczas olimpiady w Londynie. W tamtych przypadkach również zostały wyciągnięte konsekwencje w związku z  nieodpowiedzialnym wypowiadaniem się w mediach społecznościowych –  Voula Papachristou i Michael Morganella zostali usunięci z reprezentacji olimpijskich swych krajów.

źródło zdjęcia: @CarltonCole1

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry