Użytkownik Twittera aresztowany za rasistowskie wypowiedzi

Brytyjska policja aresztowała 22-letniego użytkownika Twittera w związku z wysyłaniem przez niego rasistowskich wiadomości do Carltona Cole’a, czarnoskórego piłkarza West Ham United. Jak na zaczepki zareagował sportowiec?

22-letni mieszkaniec Southend wysłał obraźliwe tweety do Carltona Cole’a w związku z przegranym meczem West Ham United z Swansea City. Oprócz wpisów poddających w wątpliwość skuteczność Cole’a w przytoczonym meczu, pojawiły się również wyrażenia o zabarwieniu rasistowskim.

Rzeczniczka policji w Essex powiedziała agencji Reuters, że

mężczyzna został aresztowany w związku z podejrzeniem o popełnienie przestępstwa kwalifikowanego jako zakłócanie porządku publicznego na tle rasowym.

Obraźliwe wpisy zostały usunięte z Twittera, pozostały natomiast wypowiedzi Cole’a odpierające rasistowskie ataki:

Parę tygodni temu informowaliśmy o rasistowsko zabarwionych tweetach wysyłanych przez sportowców Grecji i Szwajcarii podczas olimpiady w Londynie. W tamtych przypadkach również zostały wyciągnięte konsekwencje w związku z  nieodpowiedzialnym wypowiadaniem się w mediach społecznościowych –  Voula Papachristou i Michael Morganella zostali usunięci z reprezentacji olimpijskich swych krajów.

źródło zdjęcia: @CarltonCole1

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top