Veracomp stawia na VoIP

Opublikowano: 21 czerwca 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Veracomp – specjalizowany dystrybutor rozwiązań IT podpisał umowę dystrybucyjną z izraelską firmą AudioCodes Ltd.

Umowa ma podwójne znaczenie. Zwiększa ofertę dystrybucyjną Veracomp w zakresie rozwiązań VoIP dla rynku polskiego. Równocześnie jest to pierwszy kontrakt, dzięki któremu firma wychodzi z dystrybucją technologii transmisji głosu w sieciach IP poza granice Polski, na rynki Europy Środkowowschodniej.

Zarówno w Polsce, jak i za granicą dystrybutor skupi się na sprzedaży bram głosowych AudioCodes: analogowych z serii Media Pack oraz cyfrowych, należących do rodziny Mediant. Urządzenia pozwalają na połączenie tradycyjnej infrastruktury telekomunikacyjnej (telefonów, faksów, central PBX) z sieciami IP. Skalowalne, łatwe w rozbudowie, wyposażone w funkcje zdalnego zarządzania produkty AudioCodes adresowane są głównie do firm posiadających wiele oddziałów. Przedsiębiorstwa te z reguły generują duży ruch telefoniczny.

Technologia VoIP umożliwia im nawiązywanie połączeń poprzez sieć WAN. Zapewnia ona znaczne oszczędności wynikające z przeniesienia części międzystrefowego ruchu telekomunikacyjnego (głównie między oddziałami firmy) z łączy operatorskich PSTN do sieci rozległej, z zachowaniem optymalnej jakości połączeń.

Jako autoryzowany dystrybutor AudioCodes Veracomp kieruje ofertę do firm wdrażających systemy sieciowe i telekomunikacyjne w przedsiębiorstwach, szczególnie specjalizujących się w budowie sieci WAN. Dystrybutor wskazuje im możliwości włączenia rozwiązań VoIP w projekty sieci rozległych. Dla przedsiębiorstw, będących użytkownikami zintegrowanych rozwiązań WAN i VoIP oznacza to poszerzenie funkcjonalności sieci rozległych.

„Wprowadzamy do oferty rozwiązania o dużym potencjale rozwoju. AudioCodes jest liderem w technologii kompresji i transmisji głosu w pakietach oraz kluczowym projektodawcą standardu kodowania głosu ITU G.723.1. Do tej pory firma wdrożyła 10 milionów portów VoP (Voice over Packet) w ponad 75 krajach na świecie.” – powiedział Mariusz Kochański, dyrektor działu systemów sieciowych Veracomp – „Dzięki podpisaniu umowy znacznie poszerzamy naszą ofertę dla rynku polskiego oraz rozpoczynamy dystrybucję technologii VoIP w Europie Środkowowschodniej. Nowy kontrakt jest istotnym elementem w realizacji planów ekspansji Veracomp na rynkach zagranicznych.”

Dotychczas Veracomp dystrybuował w Polsce rozwiązania VoIP produkowane przez Oki Systems. Na rynkach zagranicznych koncentrował się na sprzedaży technologii w zakresie bezpieczeństwa systemów informatycznych i ochrony danych.

http://www.veracomp.pl

Sylwester KozakVeracomp stawia na VoIP

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.