Veritas ogłosił wyniki za I kwartał

VERITAS Software Corporation (Nasdaq: VRTS) ogłosił wyniki finansowe za pierwszy kwartał bieżącego roku zakończony 31 marca 2003 r. Przychody firmy wyniosły w tym okresie 394 mln USD, co oznacza wzrost o 6% w porównaniu z 370 mln USD w roku ubiegłym. Zysk netto liczony zgodnie z zasadami GAAP (Generally Accepted Accounting Principles) za pierwszy kwartał 2003 r. wyniósł 43 mln USD.

„Niezmiennie dobre wyniki VERITAS Software potwierdzają nasz sprawdzony model biznesowy, dobrą jakość naszych produktów oraz fakt, że zawsze staramy się nie tylko spełnić, ale i przekroczyć oczekiwania naszych Klientów”, powiedział Gary Bloom, prezes i CEO VERITAS Software. „Aktualna tendencja do konsolidacji struktury przedsiębiorstwa i systemów informatycznych sprawia, że nasza otwarta technologia cieszy się dużym zainteresowaniem Klientów. Nasze oprogramowanie pomaga im sprostać aktualnym wyzwaniom i jest odpowiedzią na ciągłe dążenie do zwiększenia wydajności.”

„Mimo trudnej sytuacji gospodarczej w Polsce i ograniczeń na wydatki związane z nowymi technologiami, w pierwszym kwartale 2003 r. odnotowaliśmy 30% wzrost obrotów w porównaniu do roku ubiegłego”, powiedział Marcin Motel, dyrektor polskiego biura VERITAS Software.

„Zamknęliśmy kwartał z rekordowym stanem gotówki wynoszącym 2,4 mld USD. Podnosząc poziom przychodów udało nam się przekroczyć oczekiwany zysk, a nasz przychód gotówkowy z działań operacyjnych wyniósł około 203 mln USD”, powiedział Ed Gillis, wiceprezes zarządu i główny dyrektor finansowy VERITAS Software.

http://www.veritas.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top