W Altavista.com bez darmowej poczty

Opublikowano: 20 lutego 2002. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Jeden z najczęściej odwiedzanych portali na świecie AltaVista.com (ponad 13 mln unikalnych użytkowników w ciągu miesiąca wg JMM) zdecydował się na odejście od modelu darmowych kont.

Obecnie z kont na serwerach AltaVista.com korzysta około 400.000 osób. Konta będa aktywne tylko do 31 marca 2002. Portal nie przewiduje możliwości forwardu poczty na inne konto- opcję taką umożliwia m.in. upadający polski portal Poland.com

Według władz portalu sytuacja ta spowodowana jest zmianą polityki- skoncentrowaniu się na polepszaniu wyszukiwarki internetowej, nie na usługach portalowych.

Podczas boomu internetowego AltaVista mogła konkurować z portalami takimi jak Yahoo! czy MSN, jednak koszty utrzymania serwisów i usług były zbyt duże i AltaVista stopniowo zmniejszała liczbę oferowanych usług.

http://www.altavista.com

Sylwester KozakW Altavista.com bez darmowej poczty

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.