W nowej grze Rovio powrócą znajomi bohaterowie

Opublikowano: 5 września 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Firma Rovio ogłosiła plany stworzenia nowej franczyzy. Fani „Angry Birds” powinni być miło zaskoczeni.

Nowa gra Rovio nazywać się będzie „Bad Piggies” i zadebiutuje 27 września. Firma stawia na znane klimaty: bohaterami będą bowiem świnie, które w „Angry Birds” były przeciwnikami wystrzeliwanych z procy ptaków.

W wersji mobilnej gra „Bad Piggies” kosztować będzie 99 centów. Co ciekawe, trafi prawie w tym samym czasie na systemy iOS, Android, Windows Phone oraz komputery PC oraz Mac. Nie wiadomo jeszcze na czym polegać będzie sama rozgrywka.

Prace nad grą trwały przez rok. Czy to wystarczy by stworzyć hit na miarę „Angry Birds”? Przypomnijmy, że gra pobrana została ponad mld razy i ma 200 mln aktywnych użytkowników miesięcznie. Tak spektakularnego sukcesu nie odniosła gra „Amazing Alex”, która zadebiutowała w połowie lipca. A przecież „Angry Birds” to także zabawki, książki, animacje, słodycze czy… lunaparki. Franczyza pozwoliła Rovio wypracować w ubiegłym roku zysk na poziomie 48 mln euro.

Dodajmy także, że dwa dni temu do grona „wściekłych ptaków” dołączył Freddie Mercury.

Dawid ZarazińskiW nowej grze Rovio powrócą znajomi bohaterowie

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.