Wakacje.pl na lato 2009

W tym roku portal Wakacje.pl o niemal miesiąc wcześniej niż w latach ubiegłych prezentuje obszerną bazę propozycji letniego wypoczynku – 70 tysięcy różnych wyjazdów w niemal wszystkie zakątki świata przygotowaną przez największych touroperatorów. Z pewnością jest w czym wybierać, oferty warto przeglądać już teraz, ze względu na szeroki wachlarz propozycji, rabaty i dodatkowe niespodzianki dostępne w opcji wcześniej taniej.Jednak aby nadchodzące wakacje okazały się tymi, o których marzyliśmy warto zapoznać się ze szczegółami ofert i wybierać rozsądnie.

Tegoroczna oferta touroperatorów jest bardzo bogata. Oprócz ulubionych destynacji Polaków zlokalizowanych w basenie Morza Śródziemnego tj. Egipt, Grecja, Tunezja, Turcja lub Hiszpania, a także wprowadzonych już w poprzednich sezonach destynacji egzotycznych pojawiły się nowe kierunki min. Ibiza, Cyklady, Sardynia, a także więcej połączeń do Kalabrii. Biura podróży prześcigają się w przygotowywaniu ofert idealnie dostosowanych do potrzeb klienta, dlatego też w najbliższym sezonie wakacyjnym będziemy mogli korzystać z większej liczby połączeń charterowych oraz ofert gwarantujących wylot z lotnisk lokalnych. Mieszkańcy Poznania już w najbliższym sezonie będą mogli polecieć bezpośrednio do Dubrownika, na Maderę, Korfu, Kos lub Maroko, Rzeszowianie będą mieli ułatwiony wylot do Sharm El Sheikh w Egipcie natomiast mieszkańcy Katowic do Portugalii. Decydując się na zakup jeszcze w tym roku, w tzw. opcji wcześniej taniej będziemy mogli wybierać z najszerszej puli hoteli i terminów, a dzięki temu będziemy mogli zaplanować nasze wakacje praktycznie co do dnia i godziny, a także pod kątem najbardziej indywidualnych preferencji względem hotelu.

„Wakacje.pl to pionier polskiego rynku internetowych usług turystycznych. Śledzimy i analizujemy potrzeby naszych Klientów, którzy mają mało czasu i w związku z tym chętnie korzystają z naszych udogodnień i know – how. W celu jeszcze łatwiejszego wyszukiwania ofert na wymarzone wakacje oferujemy dostęp do najszerszej bazy propozycji przygotowanych przez największych touroperatorów, a także doradztwo. Wierzymy, że klient, który świadomie dokonuje wyboru, wyjeżdża i wraca z wakacji równie zadowolony, a w konsekwencji  w następnym sezonie ponownie wyjeżdża „z nami”. Wysoki, >80% wskaźnik powracających zadowolonych klientów jest tego najlepszym dowodem” – powiedziała Magdalena Krzywosińska dyrektor ds. marketingu portalu wakacje.pl

Na co zwrócić uwagę przeglądają propozycje dostępne w tegorocznej opcji wcześniej taniej ?

Nowością w tegorocznej ofercie touroperatorów jest tzw. gwarancja stałej ceny. Niektórzy touroperatorzy oferują ją bezpłatnie, jako zachętę do zakupu w opcji wcześniej taniej. Wybór oferty z taką opcją zabezpieczy nas przed ewentualnym wnoszeniem dopłat na skutek wzrostu cen paliwa lub zmiany kursów walut zagranicznych. Warto zwrócić uwagę na fakt, że niektóre biura oferują tę opcję jako rodzaj ubezpieczenia, a więc za dodatkową opłatą w wysokości 120 – 150 zł. od osoby. Bardzo często opcja ta jest dostępna tylko w przypadku wybranych ofert lub terminów.

Touroperatorzy zachęcają nas do wcześniejszych zakupów oferując dodatkowe niespodzianki np. wycieczki fakultatywne w cenie oferty. Z pewnością jest to atrakcyjny dodatek, jednak warto zwrócić uwagę, że taka oferta nie gwarantuje nam bezpłatnych wstępów do zwiedzanych obiektów  – będą one extra płatne.

Zakup wycieczki z dużym wyprzedzeniem to dobry pomysł, szczególnie ze względu na to, że wybieramy z największej puli możliwości – zarówno hoteli jak i terminów. Jednak nie zawsze mamy pełną gwarancję, że nasze plany się nie zmienią i nie będziemy musieli zrezygnować z wyjazdu. W celu zabezpieczenia się na taki wypadek biura podróży proponują nam tzw. ubezpieczenie od rezygnacji. Oznacza to oszczędność ok. 3% wartości imprezy (bo tyle takie ubezpieczenie kosztuje jeśli chcielibyśmy je wykupić poza opcją wcześniej taniej). Trzeba jednak wiedzieć, że w przypadku rezygnacji należy podać jej powód np. zwolnienie lekarskie świadczące o chorobie, która uniemożliwia wyjazd. Ubezpieczenie gwarantuje zwrot kosztów – kwota wypłaty jest tym większa im bliżej do planowanego terminu wyjazdu – jednak nigdy nie wynosi 100% wartości oferty.

Zakupy w opcji wcześniej taniej pozwalają nam na wybór oraz rezerwację oferty, bez konieczności wnoszenia pełnej opłaty. Bardzo dogodna jest forma zadatku np. 200 zł za osobę przy rezerwacji, potem dopłata do 35% wartości imprezy w terminie do 31.03.2009, a następnie uregulowanie pozostałej kwoty na 30 dni przed planowanym wylotem. Jednak tu też warto pamiętać o tym,  że jeśli będziemy musieli zrezygnować z wyjazdu, nasz zadatek przepada.

Rabatów i korzyści oferowanych przez touroperatorów jest wiele, ale niestety niektórych promocji nie można łączyć. Tak jest np. w przypadku promocji „15% rabatu” na zakup oferty wcześniej taniej oraz „zero złotych za pierwsze dziecko” przy tradycyjnej rodzinie 2 + 2.

Część touroperatorów jeszcze pracuje nad katalogami wakacyjnymi , większość z nich ukaże się w najbliższych dniach. Warto więc śledzić nowości, sprawdzać i szukać opcji idealnej dla siebie. A jeśli pojawią się pytania dopytać.

www.wakacje.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top