Wakacje.pl – trzy lata działalności

Opublikowano: 15 marca 2002. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

Wakacje.pl to najstarszy portal turystyczny w polskim internecie. Firma powstała w marcu 1999 roku jako Internetowy Informator Turystyczny. W ciągu pierwszego roku działalności odnotowano 160 tys. odwiedzin głównej strony. W lipcu 2000 roku przyjęła obecną nazwę i od tej pory działa nieprzerwanie przekraczając w dniu 22.08.2001 milion użytkowników.

Pod patronatem TP SA oraz tp.internet odbył się Web Festiwal 5 kwietnia 2001. Do konkursu zgłoszono ponad 1800 witryn. Portal www.wakacje.pl otrzymał nagrodę publiczności w kategorii on-line.

W serwisie można znaleźć największą ilość aktualnych ofert turystycznych, ofert last-minute, wcześniej-taniej, miejsc noclegowych, wypożyczalni sprzętu oraz wiele informacji przydatnych każdemu turyście (prezentacje państw, miast i gmin, atrakcji turystycznych – w ciągłej rozbudowie…). Oferta jest ciągle rozwijana i wzbogacana – niedługo będzie można dodatkowo skorzystać z usług tak renomowanych touroperatorów, jak Scan Holiday oraz Neckermann.

Portal www.wakacje.pl sprzedaje oferty turystyczne 23 biur podróży, między innymi Vinga, Big Blue, Rainbow Tours, Orbis Travel, Wezyr Holiday, Itaka i inne. Prezentowana jest także oferta wielu innych średnich i małych biur turystycznych dzięki czemu pod jednym adresem można przeglądnąć oferty ponad 80 biur. Oferta turystyczna serwisu znajduje się na także takich witrynach jak: trader.pl, odeon.pl, polsat.net, internarty.ski.com.pl, a już niedługo pojawi się w bizz.pl.

Możliwość rezerwacji i wykupienie noclegów krajowych sprawia, że z portalu korzystają internauci zagraniczni, którzy stanowią ponad 10% użytkowników od Stanów Zjednoczonych i Niemiec, po Izrael i Australię (dane statystyczne z Global eMarketing S.A.).

Obecnie w bazie zgromadzonych jest ponad 50 tysięcy ofert, które można zarezerwować bezpośrednio przez internet. W roku 2002 już ponad 12 000 osób dokonało rezerwacji, z których większość zakończyła się zakupem ofert prezentowanych w portalu Wakacje.pl za pomocą sieci.

http://www.wakacje.pl

Sylwester KozakWakacje.pl – trzy lata działalności

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.