Wakacje Polaków 2008

Tego lata wielu Polaków wypoczywać będzie za granicą. Przeciętny Kowalski, który zdecyduję się w tym okresie wyjechać z kraju, spędzi dwa tygodnie w kraju śródziemnomorskim, wydając średnio na przelot 924 zł. Dziesięciodniowy pobyt w dobrym hotelu będzie go kosztować dodatkowe 2100 zł.
Serwis  FRU.PL, na podstawie własnych danych statystycznych, na które składa się ponad 100 tys. wyszukiwań i kilka tysięcy rezerwacji, przedstawia raport odnośnie wakacyjnych wyjazdów Polaków.

Najwięcej osób wakacje spędzi nad Morzem Śródziemnym. Piękna pogoda i doskonała infrastruktura turystyczna sprawiają, że ten kierunek od lat dominuje w czasie wakacji. Łącznie prawie 40% użytkowników serwisu zdecydowało się na odpoczynek w kraju śródziemnomorskim. Aż 14,3% z nich za cel swojej podróży wybrało Hiszpanię. Podróżujący do Hiszpanii, najczęściej wybierają Barcelonę (34%), Madryt (26%), Malagę (13%) i Majorkę (5%).

Drugim najchętniej odwiedzanym przez polskich turystów krajem Regionu Śródziemnomorskiego są Włochy. 9,2% klientów serwisu będzie wypoczywać na Półwyspie Apenińskim. Największą popularnością cieszy się Rzym. Wieczne miasto przyciągnie blisko połowę turystów udających się do Italii. 22% za cel swojej podróży obrało Mediolan, a Wenecję 8%.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną wersją raportu na stronie
https://www.e-biznes.pl/raporty/

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top