Wakacyjna Giełda Informacji w portalu Gazeta.pl

Opublikowano: 5 lipca 2004. Kategoria: Rynek. Tagi:

Portal Gazeta.pl przygotował dla swoich użytkowników wybierających się na letni wypoczynek Wakacyjną Giełdę Informacji. Celem akcji jest budowanie społeczności wokół serwisu i forum Turystyka.

Jak wyjechać na urlop i przeżyć. Sprawdź, gdzie pojechać. Inni już tam byli. Pod takim hasłem przez dwa letnie miesiące na stronach portalu Gazeta.pl będzie prowadzona Wakacyjna Giełda Informacji – jedyne takie przedsięwzięcie w rodzimym internecie.

Forum dyskusyjne Turystyka oraz turystyczne fora prywatne zmieniają się w interaktywną platformę, na której internauci nawzajem udzielają sobie informacji o letnim wypoczynku. Na stronach Forum „z pierwszej ręki” można dowiedzieć się, ile inni wydają na wakacje, jak spędzić rodzinne wczasy, np. na Mazurach, nad morzem, w górach, czy też gdzie znaleźć najlepsze kwatery, hotele oraz z jakim biurem podróży warto spędzić urlop w tropikach.

Wątki dyskusyjne zostały podzielone na wakacje w kraju i na świecie. Można także korzystać z informacji w podziale na wybrane kraje świata. Informacje i porady o wakacjach w Polsce można znaleźć w blisko 20 tys. postów, a na świecie w ponad 120 tys. Dyskusje o podróżach toczą się także w kilkuset wątkach na forach prywatnych.

Serwis Turystyka jest swoistym internetowym przewodnikiem o podróżach. Znajdują się w nim informacje pochodzące z mediów Agory, m.in. Gazety Wyborczej. W każdej chwili na stronach serwisu można sprawdzić pogodę oraz skorzystać z kalkulatora walutowego. Serwis umożliwia również zakup online biletu lotniczego, wynajęcie samochodu oraz zarezerwowanie miejsca w hotelu.

Wakacyjna Giełda Informacji jest promowana kampanią bannerową na Gadu-Gadu i na portalu Gazeta.pl, ogłoszeniami prasowymi w Gazecie Wyborczej i jej dodatkach oraz na nośnikach reklamowych AMS na stacjach benzynowych i na citylightach.

http://www.gazeta.pl/turystyka

Sylwester KozakWakacyjna Giełda Informacji w portalu Gazeta.pl

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.