Wapster ma nowego akcjonariusza

Opublikowano: 30 marca 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Zachodni Narodowy Fundusz Inwestycyjny S.A jest nowym akcjonariuszem spółki CT Creative Team S.A., operatora portalu mobilnego WapSter.pl.

Fundusz odkupił 40% akcji CT od spółki Via Management, która po tej operacji przestała być akcjonariuszem Creative Team. Zmiany w akcjonariacie zbiegły się z osiągnięciem przez CT pozytywnego wyniku finansowego. Rok 2003, jako pierwszy w swojej historii, CT Creative Team S.A. zakończyła zyskiem operacyjnym w wysokości 2,5 miliona złotych, a przychody spółki wzrosły w porównaniu do roku 2002 o ponad 300% i osiągnęły kwotę ponad 11 milionów złotych.

Dobre wyniki CT są efektem działań restrukturyzacyjnych podjętych przez firmę, zmiany strategii marketingowej i znakomitej współpracy z operatorami: ERĄ GSM (Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o o), PLUS GSM (Polkomtel S.A) oraz IDEĄ (Polska Telefonia Komórkowa Centertel Sp. z o.o.). Sukcesem zakończyła się rozpoczęta w ubiegłym roku budowa sieci partnerskiej portalu WapSter.pl, która obecnie gromadzi w polskim Internecie ponad 600 witryn, zaś sam WapSter rozpoczął intensywną kampanię reklamową multimediów komórkowych.

Korzystając z wejścia Polski do Unii Europejskiej CT Creative Team S.A. przygotowuje się do ekspansji poza granice naszego kraju – działa już niemieckojęzyczna wersja portalu – WapSter.de, a od kwietnia ruszy operujący na rynku czeskim WapSter.cz. Obecnie trwają rozmowy z zagranicznym podmiotem branżowym w sprawie nabycia znacznego pakietu akcji.

http://www.wapster.pl

Sylwester KozakWapster ma nowego akcjonariusza

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.