Warsztaty Dydaktyczne w WSKiZ

Wydział Komunikacji Społecznej Wyższej Szkoły Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu zaprasza na X Warsztaty Dydaktyczne dla dyrektorów, nauczycieli i pedagogów wielkopolskich szkół średnich.
To już dziesiąte spotkanie organizowane przez Wyższą Szkołę Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu, skierowane do dyrektorów, nauczycieli i pedagogów wielkopolskich szkół średnich. Wydarzenie od kilku lat cieszy się olbrzymim powodzeniem – w poprzednich edycjach za każdym razem spotykało się ponad 100 osób. Gros tematów warsztatów jest opracowywana na podstawie sugestii samych zainteresowanych, tym większe więc korzyści dla pedagogów, płynące ze szkoleń. Dodatkowym atutem jest fakt, że udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Tym razem temat warsztatów określono jako: „Wypalenie zawodowe – stres związany z pracą nauczyciela”. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 9 lutego 2007 r., od godziny 10.00, w budynku WSKiZ na Starym Rynku 87 w Poznaniu.

Między godziną 10.00, a 12.15 zaplanowano w sali nr 21 seminarium, które poprowadzi Wiesława Machalica, psycholog i trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, dyrektor Centrum Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Klub" w Poznaniu. W pierwszej części seminarium (godz. 10.00-11.00) omówione zostaną problemy związane ze specyfiką stresu nauczycieli, czyli osób uczących i pomagających innym. Z kolei między godziną 11.15, a 12.15 odbędzie się druga część seminarium poświęcona profilaktyce i możliwościom zapobiegania wypaleniu zawodowemu.

Po krótkiej przerwie, o godzinie 12.45 rozpoczną się warsztaty, które potrwają do godziny 14.15. Zebrani będą mieli do wyboru:
– warsztat poświęcony konstruktywnemu radzeniu sobie ze stresem wynikającym z wypalenia zawodowego (prowadzi Wiesława Machalica)
– warsztat zatytułowany „Stres w pracy nauczyciela – profilaktyka wypalenia zawodowego. Jak skutecznie radzić sobie ze stresem”, który poprowadzi Kamila Maciejewska, socjoterapeuta
– trzeci warsztat prowadzić będzie psycholog Magdalena Cagara-Mielniczuk, a poświęcony będzie tematyce wypalenia zawodowego jako konsekwencji błędnej adaptacji do stresów zawodu nauczyciela.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top