Web Inn rozwija działalność

Opublikowano: 29 marca 2002. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , ,

Web Inn SA – spółka zależna ComputerLand SA informuje o podpisaniu umowy o współpracy z XOR Solutions Sp. z o.o. – jednym z czołowych twórców aplikacji internetowych. Na mocy umowy Web Inn będzie świadczyć usługi związane z obsługą hostingową serwerów stanowiących platformę dla aplikacji jednego z klientów XOR Solutions. Umowa obejmuje m.in. zapewnienie internautom bezawaryjnej komunikacji z aplikacją, okresowe sporządzanie kopii zapasowych kluczowych danych oraz bieżące monitorowanie poprawności funkcjonowania całości systemu.

Podpisana umowa jest wyrazem realizacji przyjętej strategii rozwoju Web Inn, która zakłada pozyskanie ok. 10-15 klientów w 2002 roku. Obecnie w „Bunkrze” ComputerLandu jest już 10 klientów, a spółka osiągnęła dodatni wynik finansowy zaledwie po roku działalności. Oferta Web Inn jest skierowana przede wszystkim do średnich i dużych firm pragnących zapewnić swoim klientom bezpieczeństwo oraz wygodę korzystania z rozwiązań internetowych.

„Dla XOR Solutions współpraca z Web Inn oznacza pełną gwarancję dostępności tworzonych przez naszą firmę systemów w trybie 24x7x365. Wpływa to bardzo znacząco na zwiększenie zadowolenia klientów z oferowanych przez nas usług, a tym samym utwierdza wizerunek firmy XOR Solutions jako solidnego partnera. Liczymy na długą i owocną współpracę z Web Inn.” powiedział Tomasz Mazuryk, Prezes Zarządu XOR Solutions Sp. z o.o.

Uruchomione w kwietniu 2001 roku centrum hostingu Web Inn w 100% należy do ComputerLand S.A. W swojej ofercie Web Inn proponuje wykorzystanie bezpiecznej infrastruktury posiadanego centrum hostingu na potrzeby funkcjonowania systemów IT. Aby zapewnić najwyższe bezpieczeństwo i niezawodność działania powierzonych systemów Web Inn świadczy szereg usług dodanych takich jak monitorowanie i nadzór operatorski w trybie 24x7x365, zarządzanie systemami operacyjnymi, bazami danych, usługi archiwizacji i backupu danych, help desk itp.

Istniejąca na rynku od 1996 roku firma XOR Solutions Sp. z o.o. specjalizuje się w tworzeniu dedykowanych systemów wspomagania zarządzania dla przedsiębiorstw, takich jak bazy danych oraz internetowe systemy informacji. Spośród najbardziej znanych produktów warszawskiego e-integratora można wyróżnić platformę lokalizacyjną SIGiNet, nowoczesną platformę dla systemów aukcyjnych o nazwie NetStock oraz system klasy HelpDesk MORS.

http://www.computerland.pl

Sylwester KozakWeb Inn rozwija działalność

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.