Web.Reporter.pl udostępnił pełny kurs języka HTML

Serwis Web.Reporter.pl udostępnił w swoich zasobach pełny kurs języka HTML z wieloma praktycznymi przykładami, który stanowi kompendium wiedzy każdego webmastera. Język HTML od lat służy do tworzenia serwisów WWW i publikacji elektronicznych.

Kurs zawiera opisy wszystkich poleceń i atrybutów obecnie obowiązującego standardu HTML 4.01, który opracowany został przez World Wide Web Consortium 24 grudnia 1999 r. Jest też najpełniejszy elektroniczny opis standardu w wersji polskiej.

– Kurs udostępniłem w dwóch wersjach. Można go przeglądać online albo pobrać w wersji spakowanej i korzystać z niego bez dostępu do Internetu. To bardzo ważne dla tych, którzy nie są do Internetu połączeni na stałe. Zdecydowałem się także udostępnić kurs firmom, które mogą zamieścić go bezpłatnie w komercyjnych serwisach WWW. Takie rozwiązanie nie jest często spotykane, ale dzięki temu więcej osób będzie mogło lepiej poznać HTML. – mówi Dariusz Majgier, autor kursu.

Całość podzielona została na trzy części: ELEMENTY HTML, która zawiera omówienie wszystkich poleceń z przykładami; ATRYBUTY HTML, która zawiera omówienie wszystkich atrybutów z przykładami; ARTYKUŁY O HTML, która składa się z tablic, tekstów, porad i przewodników.

Kurs zawiera m.in. informacje o wersjach przeglądarek obsługujących dane elementy lub atrybuty, skrótowe oraz szersze opisy, zestawy poleceń zbliżonych do siebie funkcjonalnością, a także ostrzeżenia przed poleceniami, które są wycofywane z użytku. Oczywiście każde polecenie wzbogacone zostało o co najmniej jeden praktyczny przykład ilustrujący użycie poszczególnych elementów języka HTML.

http://web.reporter.pl/html/

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top