Wiadomości24.pl przeprasza i zmienia zwycięzcę

Wiadomości24.pl, organizator konkursu Bloger 2009 Roku unieważnił wyniki w części dotyczącej kategorii Internet i technologie i ogłosił nowych zwycięzców.

Ponad tydzień po ogłoszeniu zwycięzców w konkursie na Blogera i Dziennikarza Obywatelskiego 2009 Roku – konkursu, który był szeroko komentowany głownie za sprawą zaskakujących wyników w niektórych kategoriach – organizator konkursu odkrył, iż jak czytamy w komunikacie „… blog (R)ewolucja już trwa., uznany w głosowaniu internautów za Najlepszy Blog 2009 roku w kategorii Internet i technologie, zawierał tylko jeden wpis i tym samym nie spełniał wymogów regulaminu”.

Podobno: lepiej późno niż wcale. Tym razem Najlepszym Blogiem 2009 Roku został Blogplay.eu, II miejsce przypadło Antyweb, a III miejsce Blog Shpyo.

„Przewaga (R)ewolucja już trwa. w liczbie oddanych głosów była miażdżąca. Dlatego w pierwszej chwili uznaliśmy, że głos internautów najlepiej ocenia zgłoszony blog. – mówi Tomasz Kowalski, redaktor naczelny Wiadomości24.pl – Po ogłoszeniu wyników zaczęły do nas napływać reklamacje. Zgodnie z regulaminem przeanalizowaliśmy wszystkie wyniki jeszcze raz i zweryfikowaliśmy je. Przepraszam autorów zwycięskich blogów za pomyłkę” – dodaje Kowalski.

Sam autor blogu „Jacek Ka” do całej sprawy podszedł z pewną dozą humoru i w międzyczasie na swoim blogu umieścił oświadczenie: „Mój blog na www.kontrowersje.net blogiem nie jest. Tak sobie myślę, że nie byłby nim nawet, jakby miał z 500 wpisów, ale to już inna sprawa…Tym samym winą moją bezwzględną jest, że zasad konkursu przed zgłoszeniem dokładnie nie zanalizowałem i swojego niebloga do niego zgłosiłem .To zgłoszenie stanowiło prapoczątek wszystkich późniejszych zawirowań, więc ta moja wina jest oczywista. Jakby na to nie patrzeć, to ja odpowiadam więc za te późniejsze wszystkie wydarzenia, czyli między innymi za to, że organizator mój blog do konkursu zakwalifikował, że brałem bez szemrania udział w przeskuteczniej akcji marketingowej MatkiKurki, że zdobyłem 550 głosów i zdobyłem nagrodę, którą – co najgorsze – śmiałem bezczelnie odebrać. Mając na uwadze powyższe, z dniem dzisiejszym rezygnuję z przyznanego bezprawnie mojemu nieblogowi prestiżowego tytułu: Blog roku 2009 w kategorii Internet i Technologie.” – pisze Jacek Kamiński, autor blogu „Jacek Ka”

„Jednocześnie oświadczam, coby nie być posądzonym jeszcze o pazerność, że wszelkie uzyskane w związku z tym profity rzeczowe jakimi są: dyplom z moim imieniem i nazwiskiem oraz na szczęście nieużywany telefon komórkowy Nokia e71 wyślę w poniedziałek 22 marca br. pocztą kurierską do Pana Tomasza Kowalskiego na adres siedziby redakcji Wiadomości24.pl na ulicę Domaniewską 41 w Warszawie.”
– dodaje autor bloga – niebloga

Teraz wystarczy, że wszyscy zainteresowani wymienią się nagrodami. Choć istnieje podejrzenie, że prościej było przemyśleć zasady konkursu oraz kliknąć kilka razy i zweryfikować  blogi zwycięzców trochę wcześniej…

Więcej: tutaj

http://www.kontrowersje.net/blogi/jacek_ka

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top