Wideo-tweety w domenie .CO

W ubiegłym tygodniu swoją premierę miała aplikacja Vine. Jej twórcy, odpowiedzialni również za serwis Twitter, po raz kolejny wybrali domenę .CO do promocji swego projektu.

vine-logo-300x140Vine.co to internetowy dom nowej aplikacji od twórców Twittera. Program pozwala tworzyć krótkie (maksymalnie sześciosekundowe) zapętlone filmy. Jest więc narzędziem do „wideo-tweetów” lub „wideo-Instagramem”, jak niektórzy go nazywają. Choć aplikacja budzi mieszane uczucia wśród użytkowników, to branżowi komentatorzy są raczej zgodni w pochwałach.

Z naszej perspektywy premiera aplikacji jest równie ciekawa, co domena, w jakiej jest promowana. Nazwa vine.co należy do firmy Vine Labs z Nowego Jorku, która zajmuje się rozwijaniem aplikacji. Za firmą stoi jednak Twitter i należy traktować aplikację jako oficjalny produkt mikroblogowego serwisu.

Domena została zarejestrowana w 2011 r. Historyczne dane whois zdradzają, że należała do Ivana Stefanova z amerykańskiej Georgii, który najwyraźniej sprzedał nazwę kilka miesięcy po rejestracji.

Warto dodać, że to nie pierwsza przygoda Twittera z rejestrem .CO. Najważniejszą jak do tej pory pozostaje oczywiście wykorzystanie t.co jako oficjalnego serwisu skracającego linki.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry