Więcej i łatwiej na niepelnosprawni.pl

Nowy dział wiadomości, wyszukiwarka ofert pracy, sekcja porad oraz odświeżony serwis poświęcony edukacji to najważniejsze zmiany wprowadzone na portalu www.niepelnosprawni.pl – internetowym dzienniku środowiska osób niepełnosprawnych, który obchodzi w tym roku 5-lecie istnienia. Oprócz poszerzenia zawartości merytorycznej, serwis przybrał również nową szatę graficzną.
W nowej odsłonie serwis został podzielony na pięć działów: wiadomości, poradnik, praca, edukacja oraz wiadomości z regionów. W sekcji wiadomości użytkownicy znajdą najświeższe informacje dotyczące osób niepełnosprawnych z dziedziny prawa, medycyny, kultury i sportu – z kraju i ze świata, a w dziale porady mogą uzyskać pomoc w zakresie korzystania z ulg i uprawnień dla osób niepełnosprawnych, wyboru i zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, a także pozyskiwania dofinansowania z programów celowych. Nowa wyszukiwarka ofert pracy ułatwia znalezienie ogłoszeń z konkretnych regionów i branż. W sekcji pojawiają się także aktualności z rynku pracy. W odświeżonej zakładce edukacja znajdują się informacje o możliwościach kontynuowania nauki i otrzymania dofinansowania, o szkołach przystosowanych do potrzeb osób poruszających się na wózkach czy ofertach staży i praktyk. Z działu wiadomości z regionów użytkownicy portalu mogą dowiedzieć się o lokalnych wydarzeniach związanych z życiem osób niepełnosprawnych.

„Słuszność wprowadzonych w serwisie zmian potwierdzają wyniki przeprowadzonej na nim sondy, z której wynika, że informacji o bieżących wydarzeniach dotyczących osób niepełnosprawnych szuka na naszym portalu prawie połowa (46%) użytkowników, a 22% oczekuje pomocy w znalezieniu pracy. W dalszym ciągu będziemy też pisać o problemach społecznych, poruszać tematy bulwersujące, dotyczące dyskryminacji osób niepełnosprawnych, a także przygotowywać materiały skierowane do pełnosprawnych użytkowników, którzy stanowią prawie połowę wszystkich odwiedzających stronę niepelnosprawni.pl. Mamy nadzieję, że wprowadzone zmiany sprawią, że portal stanie się bliższy użytkownikom” – mówi Piotr Pawłowski, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji oraz pomysłodawca portalu.

Po wprowadzeniu zmian na stronie głównej powstało okno z serwisem informacyjnym, a obok niego odsyłacze do artykułów poruszających sprawy ważne z punktu widzenia osób niepełnosprawnych. Na stronie głównej publikowane są również opinie zamieszczane na forum, relacje i fotoreportaże z ciekawych wydarzeń, konkursy oraz cotygodniowy komentarz twórcy portalu – Piotra Pawłowskiego. Z myślą o słabowidzących i niepełnosprawnych manualnie teksty publikowane na portalu są pisane większą niż dotychczas czcionką, zwiększył się także kontrast poszczególnych elementów. Co więcej, portal nie zawiera dynamicznych reklam typu scroll, pop-up, reklam „uciekających” czy wyskakujących okienek. Serwis działa w systemie CMS.

„Z myślą o młodszych użytkownikach w przyszłości planujemy stworzenie serwisu społecznościowego ułatwiającego nawiązywanie kontaktów i integrację użytkowników portalu. Ponadto pojawi się kilka innych zakładek takich jak giełda sprzętu rehabilitacyjnego działająca w formie serwisu aukcyjnego, czy bank czasu ułatwiający kontakt ludziom, którzy chcą bezinteresownie i wzajemnie sobie pomóc” – zapowiada dalsze zmiany sekretarz redakcji niepełnosprawni.pl – Marcin Urban.

www.niepelnosprawni.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top