Wielkanoc z Onet.pl

Portal Onet.pl, jak co roku, uruchomił specjalny serwis wielkanocny, a w nim: liczne artykuły, zdjęcia, przepisy kulinarne, a także możliwość wysłania kartek świątecznych i dokonania zakupów.

Świąteczny serwis oferuje Internautom szeroką gamę propozycji. Dział „Religia” wprowadza w symbolikę tradycji wielkanocnej. W dziale „Różności” można poznać relacje podróżników po Ziemi Świętej. W dziale „Do poczytania” uwagę zwracają m in. refleksje Józefy Hennelowej na temat miejsca Wielkanocy w dziejach i historyczny esej Anny Świderkówny o tym, co naprawdę zdarzyło się w Jerozolimie blisko 2 tys. lat temu.

Szczególnie ciekawą propozycją jest galeria, prezentująca jak inspirującą rolę dla sztuki europejskiej stanowiła śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Wśród prezentowanych zdjęć są reprodukcje arcydzieł Michała Anioła, Caravaggia, Rafaela, Marca Chagalla. Nie zabrakło także akcentów współczesnych: można zapoznać się z ocenami i samemu udział w dyskusji na temat głośnego filmu „Pasja” Mela Gibsona.

Uzupełnieniem informacji jest szereg praktycznych porad dotyczących tradycyjnych dań kuchni wielkanocnej (dział „Kuchnia”), jak również odnośniki do wielu interesujących stron WWW. W dziale „Kartki” można dokonać wyboru spośród kilkuset e-kartek, także w technologii flash.

http://swieta.onet.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top