Wii U: Nintento pokazuje swoją nową konsolę (wideo)

Firma Nintendo zaprezentowała podczas odbywających się właśnie targów elektronicznej rozrywki E3 następcę bardzo popularnej konsoli Wii. Wii U ma spodobać się szczególnie bardziej zaawansowanym graczom.

Największym wyróżnikiem Wii U jest oryginalny kontroler. Budową i zastosowaniem przypomina współczesne tablety. Wyposażony został w sześciocalowy ekran dotykowy, którego wykorzystanie zależeć będzie od danej gry: mogą być na nim wyświetlane dodatkowe dane z gier np. mapy, statystyki lub bardziej zaawansowane informacje. Możliwa będzie również gra wieloosobowa bez konieczności dzielenia ekranu telewizora – każdy z graczy będzie mógł sterować swoim bohaterem na ekranie własnego kontrolera.

Obok ekranu wyświetlającego grafiki w jakości HD, na kontrolerze umieszczono przyciski, joystick oraz kamerę. Co ciekawe, do obsługi części gier nie będzie wymagane podłączenie urządzenia do zewnętrznego monitora czy telewizora.

Wii U: Nintento pokazuje swoją nową konsolę (wideo) 1

Wii odniosła ogromny sukces, zwłaszcza wśród tzw. niedzielnych graczy, którzy nad rozbudowane fabularnie gry przedkładają bezstresową rozrywkę w gronie rodziny i znajomych. Wii U sprostać ma nie tylko ich wymaganiom, Nintendo chce również by bardziej zaawansowani gracze skorzystali z platformy.

Wii znana była z tzw. casualowych gier, w których od samej fabuły ważniejsza jest bezstresowa rozrywka. Nintendo chce kontynuować ten trend, zapowiadając jednocześnie, że na Wii U pojawią się także „dorosłe” gry takich jak Assassin’s Creed, Dirt, Batman: Arkham City czy Ghost Recon.

Nowa konsola Nintendo pojawi się w drugiej połowie przyszłego roku. Firma nie zdradza jeszcze ile będzie kosztować.

Wii U jest pierwszą z zaprezentowanych konsol nowej generacji. Nad następcami swoich obecnych produktów (Xboxa 360 i PS3) pracują już Microsoft i Sony.

Wartość rynku gier komputerowych szacuje się na 65 mld dolarów.

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top