Wikipedia Zero rozszerza działalność o kraje arabskie

Wikimedia wraz z saudyjskim operatorem telefonicznym Saudi Telecom Company (STC) doszły do porozumienia w sprawie udostępnienia 25 mln klientów STC usługi darmowego przeglądania zasobów Wikipedii w telefonach komórkowych.

Wikipedia Zero rozszerza działalność o kraje arabskie 1W ramach umowy pomiędzy Wikimedia i STC z usługi będą mogli korzystać również klienci sieci STC mieszkający w Bahrajnie i Kuwejcie. Darmowa Wikipedia będzie dostępna w dwóch wersjach językowych: arabskiej i angielskiej.

Logowanie do zasobów Wikipedii będzie możliwe poprzez dwa adresy:

  • konwencjonalny adres mobilny m.wikipedia.org – w tym przypadku możliwe będzie połączenie z najszybszą możliwą transmisją danych;
  • dedykowany usłudze Wikipedia Zero adres zero.wikipedia.org – w tej wersji Wikipedię można przeglądać w trybie tekstowym, który nie obciąża łączy telekomunikacyjnych.

Umowa pomiędzy Wikimedia i STC stanowi część szerszego projektu o nazwie Wikipedia Zero, o której sygnalizowaliśmy już na e-biznes.pl. W zasięgu akcji Wikipedia Zero znajduje się aktualnie 230 mln użytkowników w krajach rozwijających się.

Wikipedia Zero rozszerza działalność o kraje arabskie 2

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry