Wikipedyści wyruszają na podbój Podlasia

W tym roku Stowarzyszenie Wikimedia Polska po raz pierwszy organizuje Wikiekspedycję. Wyprawa odbywa się w dniach 10-20 lipca w województwie podlaskim, ponieważ właśnie tam na jednego wikipedystę przypada największa  liczba wiosek. Inicjatywa ma na celu zgromadzenie ok. 500-1000 zdjęć wsi i małych miast oraz fotografii przyrody ożywionej i nieożywionej. Materiały zebrane przez kilkunastu wolontariuszy wzbogacą zasoby wolnej encyklopedii.

Telewizja internetowa lookr.tv będzie gościć uczestników wyprawy. W studio pojawi się Radosław Drożdżewski (Zwiadowca21), jeden z aktywniejszych Wikipedystów oraz Sebastian Skolik (Przykuta), administrator polskiej Wikipedii i zapalony amator fotografii. Lookr.tv porozmawia też z Pawłem Zienowiczem (Sp5uhe), Rzecznikiem Stowarzyszenia Wikimedia Polska.

Dzięki modułowi czatu widzowie będą mogli zamieszczać komentarze i zadawać pytania gościom. Program to doskonała okazja, aby poznać szczegóły projektu i dowiedzieć się jak przebiegła jego realizacja. Jak organizuje się takie przedsięwzięcie i jakie trudności trzeba pokonać? Czy inicjatywa zostanie kontynuowana i czy zaplanowano już kolejne edycje?

22 lipca, godz. 18:00, www.lookr.tv

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top