Winamp dla systemu Android z synchronizacją przez Wi-Fi

Opublikowano: 1 grudnia 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Firma Nullsoft udostępnia nowe edycje swojej flagowej aplikacji Winamp przeznaczonej dla komputerów PC oraz systemu Android. Użytkownicy mobilnej wersji oprogramowania będą mogli teraz zdalnie synchronizować swoje kolekcje z wersją dla Windowsa.

Winamp dla systemu Android z synchronizacją przez Wi-Fi 1Nullsoft przekonuje, że połączenie wersji PC (nr 5.6) i wersji na Androida tworzy „pełne rozwiązanie”. Daje nie tylko możliwość synchronizacji poprzez Wi-Fi czy USB, ale również pozwala na zdalne odtwarzanie mediów bez konieczności przenoszenia ich do pamięci telefonu.

Winamp w systemie Android chce być konkurencją dla połączenia oprogramowania iPhone’a z iTunes. Rozwiązanie Apple ma jednak mniejsze możliwości np. synchronizuje się jedynie za pomocą kabla USB. Słabością Androida, jak zauważają niektórzy komentatorzy, był do tej pory brak rozwiązania do zarządzania bazami multimediów. Winamp może to zmienić.

Popularne oprogramowanie wyewoluowało z prostego odtwarzacza do zaawansowanego multimedialnego „kombajnu”. Właścicielem Winamp jest od 1999 roku AOL.

Więcej informacji o wydaniach znaleźć można pod tym adresem.

Dawid ZarazińskiWinamp dla systemu Android z synchronizacją przez Wi-Fi

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.