Windows 8 beta już dostępny

Nowa wersja systemu operacyjnego Windows 8 jest już dostępna dla użytkowników. Jakie zmiany przygotowała firma Microsoft?

Firma Microsoft udostępniła do testów wersję beta systemu operacyjnego Windows 8 (Release Preview). Możną ją pobrać z serwisu internetowego Microsoft, w wersji 64- i 32-bitowej, jako plik z obrazem płyty ISO lub w postaci instalatora.

System operacyjny Windows 8 Release Preview posiada usprawnioną instalację, zintegrowaną platformę Adobe Flash oraz obsługę wielu monitorów jednocześnie. Wprowadzono do niego aplikację Gaming & Music Xbox, którą można zintegrować z serwisem muzycznym Zune Microsoft, a także większą możliwość personalizacji ekranu startowego. Użytkownicy mogą też korzystać z poprawionej przeglądarki Internet Explorer oraz z nowych wersji aplikacji dla Windows 8 – Hotmail, Messenger czy SkyDrive. Razem z Windows 8 Release Preview użytkownicy otrzymują dostęp do sklepu z aplikacjami.

Windows 8 beta już dostępny 1

Firma Microsoft będzie skupiała się teraz na poprawie procesu instalacji systemu operacyjnego Windows 8 oraz na zwiększeniu jego ustawień prywatności i bezpieczeństwa.

Będziemy nadal zmieniać Windows 8, tak jak robiliśmy to w poprzednich wydaniach systemu Windows – powiedział Steven Sinofsky, szef działu Windows i Windows Live w firmie Microsoft.

Udostępnienie wersji Release Preview to ostatni etap wprowadzania systemu do sprzedaży. Już wkrótce wyłoniona zostanie finalna wersja systemu, czyli Released to Manufacturing. Trafi ona do sklepów i do nowych komputerów. Najprawdopodobniej oficjalna premiera Windows 8 w wersji do sprzedaży nastąpi w październiku tego roku.

Z systemu Windows 8 będzie można korzystać na komputerach stacjonarnych, przenośnych i na tabletach. Windows 8 Release Preview nie jest dostępny w języku polskim.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry