Windows 8 beta już dostępny

Opublikowano: 1 czerwca 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Nowa wersja systemu operacyjnego Windows 8 jest już dostępna dla użytkowników. Jakie zmiany przygotowała firma Microsoft?

Firma Microsoft udostępniła do testów wersję beta systemu operacyjnego Windows 8 (Release Preview). Możną ją pobrać z serwisu internetowego Microsoft, w wersji 64- i 32-bitowej, jako plik z obrazem płyty ISO lub w postaci instalatora.

System operacyjny Windows 8 Release Preview posiada usprawnioną instalację, zintegrowaną platformę Adobe Flash oraz obsługę wielu monitorów jednocześnie. Wprowadzono do niego aplikację Gaming & Music Xbox, którą można zintegrować z serwisem muzycznym Zune Microsoft, a także większą możliwość personalizacji ekranu startowego. Użytkownicy mogą też korzystać z poprawionej przeglądarki Internet Explorer oraz z nowych wersji aplikacji dla Windows 8 – Hotmail, Messenger czy SkyDrive. Razem z Windows 8 Release Preview użytkownicy otrzymują dostęp do sklepu z aplikacjami.

Windows 8 beta już dostępny 1

Firma Microsoft będzie skupiała się teraz na poprawie procesu instalacji systemu operacyjnego Windows 8 oraz na zwiększeniu jego ustawień prywatności i bezpieczeństwa.

Będziemy nadal zmieniać Windows 8, tak jak robiliśmy to w poprzednich wydaniach systemu Windows – powiedział Steven Sinofsky, szef działu Windows i Windows Live w firmie Microsoft.

Udostępnienie wersji Release Preview to ostatni etap wprowadzania systemu do sprzedaży. Już wkrótce wyłoniona zostanie finalna wersja systemu, czyli Released to Manufacturing. Trafi ona do sklepów i do nowych komputerów. Najprawdopodobniej oficjalna premiera Windows 8 w wersji do sprzedaży nastąpi w październiku tego roku.

Z systemu Windows 8 będzie można korzystać na komputerach stacjonarnych, przenośnych i na tabletach. Windows 8 Release Preview nie jest dostępny w języku polskim.

Marta Michałek-MachniewskaWindows 8 beta już dostępny

Podziel się!

O autorze

marta