Windows XP już najpopularniejszy

Opublikowano: 15 stycznia 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Dwa lata po pojawieniu się na półkach sklepów w Polsce, Windows XP stał się najpopularniejszym systemem używanym przez polskich internautów. Windows XP pojawił się na rynku w październiku 2001, a od grudnia dostępny był w sprzedaży w polskiej wersji. Jego popularność wśród użytkowników stale rosła. W ciągu pierwszych dwunastu miesięcy Windows XP stał się najpowszechniej wykorzystywanym przez internautów systemem na świecie, a w listopadzie 2003 odnotowano, że korzystała z niego największa liczba użytkowników odwiedzających polskie witryny.

Ostatnim etapem w drodze do zdobycia polskiego rynku miał być moment, gdy Windows XP stałby się najczęściej używanym systemem wśród osób łączących się z siecią tylko z obszaru Polski. Na to wydarzenie musieliśmy czekać długo, ponieważ poprzedni lider rankingu systemów operacyjnych używanych przez polskich internautów – Windows 98 satysfakcjonował użytkowników, którzy nie widzieli potrzeby aktualizacji posiadanego systemu.

Ostatecznie jednak przełom 2003 i 2004 roku przyniósł nam wyczekiwaną zmianę w rankingu. W ostatnim tygodniu grudnia użytkownicy Windows XP stanowili 41 proc. internautów z Polski, a użytkownicy Windows 98 – już tylko 38 proc.* Nowy rok będzie upływał pod gwiazdą Windows XP.

http://www.ranking.pl

* Na podstawie próby badawczej liczącej 5,3 mln użytkowników identyfikowanych na podstawie plików cookie, którzy w tygodniu 23-29 grudnia 2003 r. odwiedzili witryny uczestniczące w badaniu gemiusTraffic.

Sylwester KozakWindows XP już najpopularniejszy

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.