WINDYKACJA.pl – ponad 10 milionów złotych

Opublikowano: 11 stycznia 2002. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Giełda wierzytelności on-line funkcjonująca na stronach wortalu WINDYKACJA.pl, którego właścicielem jest Narodowa Centrala Windykacji, zyskuje coraz większą popularność. Łączna wartość zarejestrowanych ofert sprzedaży długów przekroczyła już 10 milionów złotych.

Liczba transakcji zawieranych bezpośrednio na giełdzie nie jest na razie zbyt wielka, biorąc jednak pod uwagę fakt, że Windykacja.pl istnieje dopiero kilka miesięcy oraz wzrastający powoli poziom zaufania polskich przedsiębiorców do Internetu, należy uznać to za duży sukces.

Zdaniem Narodowej Centrali Windykacji zwiększenie obrotów giełdy on-line towarzyszyć będzie systematycznemu wzrostowi popularności tradycyjnego handlu wierzytelnościami. Sprzyja temu ogromny wzrost zatorów płatniczych, który wystąpił w minionym roku. Rośnie także świadomość przedsiębiorców, którzy w obrocie wierzytelnościami coraz częściej znajdują sposób na rozwiązanie swoich problemów, a także źródło realnych dochodów.

Obecnie większość podmiotów zajmujących się handlem na rynku wierzytelności stanowią małe firmy, które nie dysponują zaawansowanymi rozwiązaniami internetowymi. Giełda wierzytelności on-line jest narzędziem, które obrót wierzytelnościami znacznie przyspiesza i usprawnia.

Z biegiem czasu bezsporne zalety internetowego handlu wierzytelnościami sprawią, że giełdy on-line staną się dominującą formą przeprowadzania tego typu transakcji – analogicznie jak w wypadku bankowości internetowej.

http://www.windykacja.pl

Sylwester KozakWINDYKACJA.pl – ponad 10 milionów złotych

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.