Wirtualna Akademia Ermitaż

Opublikowano: 14 maja 2003. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

IBM Learning Solutions wspólnie z Państwowym Muzeum Ermitaż w Sankt-Petersburgu ogłosiły otwarcie Wirtualnej Akademii Ermitaż – zbioru kursów opartych na Internecie i dostępnych dla szerszego grona odbiorców. Jest to kontynuacja współpracy pomiędzy muzeum Ermitaż a IBM, opartej na połączeniu zasobów światowej klasy muzeum i jednej z czołowych firm technologicznych na świecie.

Wirtualna Akademia Ermitaż udostępnia trzy działy edukacyjne, dostępne zarówno w wersji angielskojęzycznej, jak i po rosyjsku. Kursy te są oparte na bogatych zbiorach dzieł sztuki zgromadzonych w Ermitażu. Zostały one stworzone zarówno z myślą o zdeklarowanych wielbicielach sztuki, jak i o gościach sporadycznie odwiedzających wystawę. Goście Wirtualnej Akademii będą mieli możliwość podziwiania bogatego zbioru materiałów multimedialnych o dużej wartości poznawczej. W ramach każdego kursu dostępne są interaktywne pytania i gry, które pozwalają zwiedzającym sprawdzić zdobytą wiedzę. Kursy są zatytułowane: „Pałac Zimowy – rezydencja rosyjskich imperatorów”, „Starożytny Egipt” i „Czasy Rycerzy”.

„Pałac Zimowy – rezydencja rosyjskich imperatorów” upamiętnia 300-lecie założenia Sankt-Petersburga przez Piotra Wielkiego. Kurs ten opisuje, w jaki sposób w ciągu wieków gromadzone były zbiory Ermitażu tworząc przez lata jedną z największych kolekcji na świecie. Program odkrywa też sekrety życia rodziny carskiej w Pałacu Zimowym oraz oprowadza zwiedzających po korytarzach Ermitażu. Kurs ten opisuje także szczegóły bogato zdobionych wnętrz Pałacu Zimowego.

Kurs „Czasy Rycerzy” przenosi zwiedzających w przeszłość do czasów średniowiecza, gdzie czekają na nich opowieści o zbrojach rycerskich, broni, turniejach i krucjatach. Prezentuje także bogate zbiory Ermitażu w zakresie uzbrojenia, mundurów i przedmiotów dokumentujących dawną kulturę. Na specjalną uwagę zasługuje sekcja poświęcona jedynemu zamkowi w Rosji – Vyborg w St.Petersburgu.

http://www.hermitagemuseum.com

Sylwester KozakWirtualna Akademia Ermitaż

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.