Wirtualne przechadzki od Microsoftu wkrótce także w Europie

Firma Microsoft uruchomia własną wersję Google StreetView w Europie. Samochody projektu Streetside podążają już ulicami Londynu.

Microsoft tworzy Streetside we współpracy z firmą Navteq. Do tej pory projekt obejmował 56 miast USA. Wkrótce „wirtualnie spacerować” będzie można ulicami Londynu, a w przyszłym miesiącu specjalne samochody pojadą do innych miast europejskich.

Wirtualne przechadzki od Microsoftu wkrótce także w Europie 1Streetside choć podobny do Google StreetView – przygotowywany jest na mniejszą skalę. Zdjęcia obejmują głównie centra miast. Microsoft przekonuje, że to właśnie tam ludzie poszukują produktów i usług.

Twórcy projektu chcą uniknąć kłopotów Google i poważnie potraktowali kwestie prywatności przechodniów i mieszkańców. Mimo to Microsoft zbiera podstawowe dane dotyczące sieci Wi-Fi. Jak informuje korporacja, umożliwi to powiązanie danych miejsc z usługami lokalizacyjnymi. Wkrótce więc użytkownicy smartfonów i aplikacji Streetside będą mogli obejrzeć reklamy związane z ich aktualną pozycją.

Microsoft nie ma w planach zaoferowania możliwości wymazywania wrażliwych elementów na życzenie. Zapewnia jednak, że będzie uprzedzać o robieniu zdjęć – m.in. przez ogłoszenia, które pojawią się w danej okolicy. Przypomnijmy, że w Niemczech po głośnej akcji z możliwości „zamazania” swojego domu w Google StreetView skorzystało ponad 250 tys. mieszkańców.

[Za: BBC]

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry