Wirtualne przechadzki od Microsoftu wkrótce także w Europie

Firma Microsoft uruchomia własną wersję Google StreetView w Europie. Samochody projektu Streetside podążają już ulicami Londynu.

Microsoft tworzy Streetside we współpracy z firmą Navteq. Do tej pory projekt obejmował 56 miast USA. Wkrótce „wirtualnie spacerować” będzie można ulicami Londynu, a w przyszłym miesiącu specjalne samochody pojadą do innych miast europejskich.

Wirtualne przechadzki od Microsoftu wkrótce także w Europie 1Streetside choć podobny do Google StreetView – przygotowywany jest na mniejszą skalę. Zdjęcia obejmują głównie centra miast. Microsoft przekonuje, że to właśnie tam ludzie poszukują produktów i usług.

Twórcy projektu chcą uniknąć kłopotów Google i poważnie potraktowali kwestie prywatności przechodniów i mieszkańców. Mimo to Microsoft zbiera podstawowe dane dotyczące sieci Wi-Fi. Jak informuje korporacja, umożliwi to powiązanie danych miejsc z usługami lokalizacyjnymi. Wkrótce więc użytkownicy smartfonów i aplikacji Streetside będą mogli obejrzeć reklamy związane z ich aktualną pozycją.

Microsoft nie ma w planach zaoferowania możliwości wymazywania wrażliwych elementów na życzenie. Zapewnia jednak, że będzie uprzedzać o robieniu zdjęć – m.in. przez ogłoszenia, które pojawią się w danej okolicy. Przypomnijmy, że w Niemczech po głośnej akcji z możliwości „zamazania” swojego domu w Google StreetView skorzystało ponad 250 tys. mieszkańców.

[Za: BBC]

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry