Właściciel Gadu-Gadu zmienia nazwę

W dniu 15 sierpnia br. SMS-Express.com, spółka będąca właścicielem komunikatora Gadu-Gadu, zmieniła nazwę.

– Dotychczasowa nazwa spółki – SMS-Express.com – odwoływała się do programu, który był jedną z pierwszych oferowanych przez nas aplikacji, pozwalającą na wysyłanie wiadomości SMS prosto z komputera. Dzisiaj to już nazwa historyczna, a program dawno nie istnieje. Obecna oferta spółki to doskonale znany wszystkim komunikator Gadu-Gadu – mówi Krzysztof Szalwa, prezes zarządu Gadu-Gadu Sp. z o.o.

Komunikator Gadu-Gadu pozwala na prowadzenie rozmów nie tylko tekstowych, ale również audio-wideo, możliwe jest rozmawianie 'twarzą w twarz’ z wykorzystaniem komunikatora i kamery internetowej. Umożliwia to najnowsza wersja programu oznaczona 7.0, która już niebawem zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom. – Nazwanie spółki Gadu-Gadu jest naturalnym krokiem z uwagi na sztandarowy produkt firmy i jest częścią długofalowej strategii rozwoju – dodaje Piotr Pokrzywa, członek zarządu Gadu-Gadu. Skład zarządu spółki pozostaje bez zmian.

Gadu-Gadu Sp. z o.o. (dawniej SMS-Express.com Sp. z o.o.) jest przykładem udanego boomu internetowego z początku 2000 roku. Wyrażenie 'Gadu-Gadu’ to jedno z najczęściej wpisywanych haseł w przeglądarkach, jak również najczęściej poszukiwany program w polskiej sieci. Korzystanie z niego jest bezpłatne. Spółka zarabia na emitowaniu reklam w komunikatorze. Zyski przynosi również usługa telefonii internetowej VoIP (Tele Gadu-Gadu).

Komunikator Gadu-Gadu powstał dokładnie 5 lat temu, w 2000 roku i od razu zdobył wierne, stale rosnące grono użytkowników, nie tylko w polskim internecie. Dzisiaj GG posiada blisko 5 milionów unikalnych użytkowników, którzy korzystają z komunikatora na co dzień w pracy, w domu, w szkole. Poza wymianą wiadomości tekstowych, umożliwia on wysyłanie SMS-ów, plików, usługi telekomunikacyjne VoIP, jak również komunikację za pośrednictwem wersji Gadu-Gadu instalowanych w telefonach komórkowych. Specjalnie dla kilkumilionowej grupy użytkowników programu, utworzono w maju br. portal społeczności internetowej Generacja Gadu-Gadu. Popularność oraz funkcjonalność programu sprawiła, że dzisiaj nazwa Gadu-Gadu to synonim komunikatora internetowego.

http://www.gadu-gadu.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top