Wojna Światów – rusza kampania reklamowa w Internecie

Na ekrany kin wchodzi nowa superprodukcja w reżyserii Stevena Spielberga – Wojna Światów (dystrybucja – United International Pictures), z Tomem Cruisem w roli głównej. Filmowi towarzyszy kampania reklamowa prowadzona w telewizji, na outdoorze, w prasie, w magazynach i w Internecie.

Na szczególną uwagę zasługuje kampania internetowa, która poza emisją typowych form reklamy (toplayer, box, banner w komunikatorze Gadu-gadu), wykorzystuje działania niestandardowe.

Film promowany był poprzez nietypowe artykuły sponsorowane zamieszczone w działach z informacjami ze świata, odwołującymi się bezpośrednio do hasła promującego film (’Już tu są’) i tematu inwazji Marsjan. Warto przypomnieć, iż emisja słuchowiska radiowego opartego na książce 'Wojna Światów’ w 1938 r. wywołała panikę w Stanach Zjednoczonych – została potraktowana jako prawdziwa informacja i inwazji.

W kampanii po raz pierwszy wykorzystano również możliwość zamieszczenia materiału filmowego w internetowej telewizji LemonTV, nowym serwisie portalu o2. Trailer filmu jest dostępny na stronie głównej tego serwisu oraz w dziale 'Zapowiedzi’.

Dodatkowo, w dniu premiery filmu (8 lipca) wyemitowana zostanie nietypowa kreacja w formacie XHTML na stronie głównej Wirtualnej Polski.

Media oraz niestandardowe wykorzystanie kreacji zaplanował i kupił dom mediowy MindShare, wraz ze specjalistycznym działem zajmujący się komunikacją one-to-one – mOne.

http://www.mindshareworld.com

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top