Wolfram Alpha w wersji Pro

Serwis Wolfram Alpha 8 lutego 2012 roku wprowadzi do swojego serwisu opcję „Pro”. Umożliwić ma większą personalizację strony głównej witryny.

Wolfram Alpha w wersji Pro 1

Opcja „Pro” w Wolfram Alpha pozwoli na korzystanie z plików i własnych materiałów jako danych wejściowych, zamiast prostego wprowadzania tekstu do wyszukiwarki. Raporty przedstawiane przez Wolfram Alpha dla użytkowników usługi „Pro” mają być lepiej dopasowane do ich potrzeb, zaś niektóre wykresy staną się interaktywne. Będzie też można je łatwo eksportować do wybranego formatu.

Użytkownicy usługi Pro w Wolfram Alpha uzyskają własne konto w serwisie, z pełną historią ich zapytań, wysyłania plików oraz plików pobieranych. Będą mogli zaznaczyć pliki i raporty jako „ulubione”, co pozwoli na szybsze ich znalezienie w wybranym momencie.

Wolfram Alpha Pro umożliwi użytkownikom wprowadzenie do systemu danych nie tylko w postaci prostego tekstu, ale również formatów graficznych, w tym grafiki wektorowej, plików 3D, plików audio z AIFF do formatu FLAC, plików XML, arkuszy kalkulacyjnych i innych, niestandardowych formatów. Dodatkiem dla użytkowników opcji „Pro” będzie klawiatura rozszerzona, podobna do klawiatury w urządzeniach mobilnych. Dzięki niej łatwiej będzie wprowadzić symbole matematyczne do systemu.

Usługa „Pro” została wyceniona na 4,99 dolarów miesięcznie i 2,99 dolarów dla studentów.

O Wolfram Alpha

Głównym celem Wolfram Alpha jest formułowanie odpowiedzi na pytania zadane w każdym języku. Serwis dokonuje również obliczeń równań matematycznych, przedstawia dane statystyczne i analizy. Prezentuje wiedzę i dane w inny sposób, niż jakakolwiek strona w internecie. Wolfram Alpha jest dziś powszechnie wykorzystywany przez użytkowników iPhone`ów 4S. Każdorazowo Wolfram Alpha analizuje każde zapytanie, analizuje równania, a niekiedy prosi o przeanalizowanie pytań językowych, aby lepiej zrozumieć intencje użytkownika.

Wolfram Alpha nie chce dawać internautom wyłącznie prostych odpowiedzi, ale kompletne raporty na ich zapytania. W swoim działaniu serwis wykorzystuje zestaw źródeł danych, sprawdzonych, przetestowanych i wysoce organizowanych. Nie można porównywać Wolfram Alpha do zwykłych wyszukiwarek, czy wersji Wikipedii, ponieważ serwis zwraca nie tylko informacje, ale też analizuje i oblicza zapytania użytkowników, korzystając ze swoich danych. Raporty prezentowane przez Wolfram Alpha składają się z różnych fragmentów informacji, przez co są bardziej interesujące dla użytkownika niż krótka odpowiedź na jego pytanie.

Źródło: theverge.com

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry