Wortal CHIP Online uruchomił serwis CHIPLab

4 lutego 2002 br. na stronach Magazynu Komputerowego CHIP udostępniony został nowy podserwis – CHIPLab. Jego zawartość – w połączeniu z uruchomionym wcześniej nieustającym rankingiem sprzętu komputerowego Top 10 – ściśle związana jest z wszystkimi testami wykonywanymi w redakcyjnym laboratorium. Zatrudnieni w nim pracownicy oraz szerokie grono współpracowników, co miesiąc testują ponad 100 urządzeń, których wyniki publikowane są później w ramach testów porównawczych (przegląd rynku dla danej kategorii urządzeń), minitestach (będących aktualizacją dla testów porównawczych) oraz krótszych testach i opisach najnowszych produktów.

Wszystkie testy urządzeń należących do jednej kategorii wykonywane są zawsze zgodnie z tą samą, niezmienna procedurą testową. Dzięki czemu w najważniejszych i najbardziej dynamicznych kategoriach wszystkie zgromadzone wyniki udostępniane są stale w postaci jedynego w swoim rodzaju rankingu Top 10, zawierającego nie tylko wyniki i opisy najlepszej dziesiątki, ale również wszystkich pozostałych przetestowanych w CHIPLab urządzeń z tej kategorii. Zmieniona funkcjonalność umożliwia obecnie nie tylko wybór najlepszego (POWER) lub najbardziej ekonomicznego (ECONO) rozwiązania, ale również stworzenie rankingu według własnych preferencji, sortowanie według dowolnego parametru czy bezpośrednie porównanie wybranych modeli.

W trakcie testów używane są zarówno najnowsze benchmarki (oprogramowanie testowe) typu 3Dmark 2001, SYSmark 2001, IOmeter, jak i dedykowany sprzęt pomiarowy – np. analizator koloru Minolta CA-100, pirometr do bezdotykowego pomiaru temperatury Eurotron Irtec P500+, oscyloskop Hung Chang 3502C, miernik poboru mocy PowerMonitor Pro, fotometr Lutron SL-4011, wagi laboratoryjne: FAWAG TP-60B i RADWAG WPT 6, przełącznik Samsung SmartEthernet SS-6212, miernik Metex M-3850 czy lupa do pomiaru konwergencji KLEIN CM7AG. Tak zaawansowanych rozwiązań nie wykorzystuje żadne inne czasopismo, magazyn czy serwis komputerowy w Polsce.

Publikowane na stronach serwisu CHIPLab artykuły zawsze związane są z najnowszymi produktami, technologiami oraz wydarzeniami w dziedzinie sprzętu i komponentów komputerowych. Wszystkie udostępniane materiały (testy i opisy) pogrupowane zostały zaś w kilkunastu kategoriach głównych, dzięki czemu wyszukanie żądanej informacji jest łatwe i intuicyjne.

Na stronach serwisu CHIPLab znajdują się również informacje o nowościach w Top 10, najnowsze newsy związane z działem Hardware, bieżące informacje o testach oraz wyniki i opisy dotyczące ostatnich przeprowadzonych w laboratorium testów porównawczych. Dla dociekliwych dostępne są również ankiety, z których łatwo zorientować się można czego i jak używają nasi czytelnicy oraz jakie trendy panują na rynku.

Umieszczona na tej stronie sekcja Download pozwala zaś na łatwy dostęp do sterowników, nowych wersji BIOS-ów oraz wszelkich uaktualnień związanych ze sprzętem.

http://www.chip.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top