WP.tv w aplikacjach na urządzenia z systemami Android oraz iOS

WP.tv jest już dostępna w aplikacjach na najpopularniejsze systemy mobilne – Android oraz iOS. Od teraz posiadacze telefonów z tymi systemami mają stały, bezpłatny i wygodny dostęp do tysięcy materiałów z platformy telewizyjnej WP.

Dzięki aplikacjom, kontent z WP.tv jest prezentowany na nowym rodzaju nośników. Do tej pory, prócz „tradycyjnego” nośnika – strony WWW, WP.tv została udostępniona m.in. w telefonach na mobilnej witrynie pod adresem m.wp.tv, poprzez narzędzie zpilota.wp.tv (dostęp do platformy we wszystkich telewizorach z Internetem i przeglądarką obsługującą technologię flash) oraz za pomocą widgetu w telewizorach Samsung Smart.

– Coraz powszechniejszym zjawiskiem staje się przenikanie się technologii i miniaturyzacja. Usługi obecne wcześniej tylko w komputerze coraz częściej pojawiają się tabletach, telefonach komórkowych czy telewizorach z dostępem do Sieci. Wirtualna Polska wpisuje się w ten nurt, udostępnienie kontentu z najpopularniejszej telewizji internetowej w Polsce w aplikacjach WP.tv jest więc naturalną konsekwencją naszych działań. Chcemy zapewnić naszym użytkownikom optymalny dostęp do interesujących ich treści. Jestem przekonany, że WP.tv na Androida i iOS będzie się cieszyć popularnością – mówi Paweł Janecki, z zespołu Portal dla komórek Wirtualnej Polski.
WP.tv w aplikacjach na urządzenia z systemami Android oraz iOS 1

Aplikacje WP.tv to dostęp do materiałów wideo, podzielonych na kategorie – polecane (zakładka z dynamiczną prezentacją list typu CoverFlow), serie (Upd@te, Polandia, Plotkarnia i inne), kanały (najnowsze, wiadomości, sport, teledyski itd.) oraz top100 z najchętniej oglądanymi filmami w ciągu ostatniego tygodnia, miesiąca oraz roku.

Do dyspozycji użytkowników oddana została także wyszukiwarka wideo, zapamiętująca wcześniej wpisane frazy oraz funkcjonalności „podziel się” (za pomocą smsa, e-maila oraz na Facebooku) i „listy ulubionych”. Z poziomu aplikacji można też komentować i oceniać klipy wideo, a w przypadku WP.tv na iOS, pobierać filmy do pamięci urządzenia i odtwarzać później w trybie offline.

Obie aplikacje można bezpłatnie pobrać z Android Marketu oraz App Store.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry