Wściekłe ptaki bohaterami kreskówek

Po niedawnej premierze Angry Birds Space mamy kolejną informację ze świata wściekłych ptaków. Nick Dorra, szef animacji w Rovio Mobile, zapowiedział premierę animowanych przygód bohaterów z gry Angry Birds. Zaplanowano 52 odcinki, które mają pojawiać się od jesieni tego roku.

Wściekłe ptaki bohaterami kreskówek 1Seria animowanych bajek ze wściekłymi ptakami w roli głównej będzie udostępniana fanom w tygodniowych odstępach, każdy odcinek bajki ma zaś trwać około trzech minut. Jak dowcipnie wyjaśnia Nick Dorra:

Chodzi o to, aby pokazać bardziej atrakcyjne historie … i głębsze przemyślenia, głębsze uczucia bohaterów, np. dlaczego ptaki są zawsze wściekłe? Angry Birds to nie tylko gra, w przyszłości będzie coraz mniej o procy, a coraz więcej o postaciach.

W związku z planowaną serią bajek pojawiło się pytanie o pełnometrażową wersję przygód bohaterów gry Angry Birds. Rovio Mobile nie wyklucza takiej możliwości, ale realna premiera kinowej wersji możliwa będzie najwcześniej w 2014 roku.

Będziecie musieli czekać cierpliwie na premierę długometrażową i obejrzeć najpierw wszystkie odcinki cotygodniowych opowieści – powiedział Nick Dorra.

W czerwcu 2011 roku firma Rovio przejęła fińskie studio animacji Kombo i w tym samym czasie zatrudniła Davida Maisela z Marvel Studio na stanowisko doradcy w sprawach rozwoju projektów filmów animowanych. Wejście Rovio na rynek filmów rysunkowych jest krokiem do powiększenia liczby fanów zainteresowanych Angry Birds i innymi produktami firmy.

Dorra powiadomił również, że firma będzie rozwijała swój asortyment gier mobilnych w dwóch kierunkach:

Zamierzamy wydać zupełnie nowe gry bieżącym roku. Nic wspólnego z Angry Birds. Ale pracujemy również nad premierą nowych przygód w świecie złych ptaków, które nie będą miały nic wspólnego z wcześniejszymi rozgrywkami.

źródło: The Guardian

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry