Współpraca Infovide i Związku Banków Polskich

Infovide wspólnie ze Związkiem Banków Polskich we wrześniu br. organizuje seminarium na temat perspektyw rozwoju bankowości elektronicznej.

Podczas seminarium zostaną przedstawione trendy związane z zastosowaniem technologii informatycznych w bankach, opracowane na podstawie obserwacji i analiz firm Infovide oraz Gartner. Podczas seminarium odbędzie się także dyskusja, w trakcie której eksperci Infovide wraz z zaproszonymi gośćmi zaprezentują wdrożenia nowoczesnych rozwiązań w polskich instytucjach finansowych.

Zaproszeni goście to Nordea Bank Polska, która za bankowość elektroniczną otrzymał tytuł Systemu Informatycznego Roku 2001, a Infovide Wykonawcy Systemu Informatycznego Roku 2001. Kolejne wdrożenia Infovide to – platforma integracyjna usprawniająca przepływ informacji w Banku Przemysłowo-Handlowym oraz implementacja kompleksowego systemu informatycznego wspierającego procesy kredytowe w BRE Banku. Ten ostatni umożliwia klasyfikację ryzyka oraz prowadzenie analiz portfelowych, a użytkownicy korzystają z niego jedynie za pośrednictwem standardowej przeglądarki internetowej.

Prelegenci seminarium zwrócą uwagę na rozwiązania i korzyści płynące z integracji systemów oraz wskażą zasady budowy korporacyjnych systemów informacyjnych w bankach.

„Wspólna inicjatywa Związku Banków Polskich oraz Infovide jest odpowiedzią na zainteresowanie rynku zmianami zachodzącymi w światowej i polskiej bankowości. Rola banków się zmienia, są one nie tylko graczami, ale stają się twórcami nowych rynków i stymulatorami nowych inicjatyw. Coraz bardziej zaczyna być widoczna konsolidacja. Taka sytuacja wymaga zmiany w podejściu do rozwiązań informatycznych, które mogą stanowić o bycie albo nie bycie danej instytucji finansowej w przyszłości” – powiedział Wojciech Ozimek, Dyrektor Rozwoju w Infovide S.A.

http://www.infovide.pl

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry