Współpraca Kasat i Vel.pl

Opublikowano: 16 maja 2003. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Kasat sp. z o.o. nawiązała współpracę z firmą Vel.pl. Na mocy zawartego porozumienia, należący do firmy Kasat serwis bezpłatnych domen One.pl został włączony do oferty Vel.pl. Współpraca pozwoli na poszerzenie wachlarza nazw dostępnych dla użytkowników Serwisu Bezpłatnych Domen Vel.pl.

Kasat Sp. z o.o. oraz Vel.pl zamierzają w najbliższej przyszłości rozszerzać wspólną ofertę o atrakcyjne cenowo usługi hostingowe dla osób prywatnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw.
„Mamy nadzieję, że aktualizacja i rozszerzenie naszej oferty spotka się z zainteresowaniem ze strony naszych użytkowników i pozwoli im na pełniejsze wykorzystanie adresów subdomen rejestrowanych w serwisie vel.pl” – powiedział Mariusz Groszek, dyrektor Vel.pl.

Jednocześnie firma Vel.pl wdrożyła nowy, udoskonalony system rejestracji subdomen. Poza dotychczasowym, standardowym przekierowaniem adresów www oraz aliasów pocztowych system umożliwia delegację domeny (NS), pozwala na wskazanie serwera pocztowego (MX), ustawienie „wskazania” na inny serwer (CNAME), jak również wpisanie tylko jednego komputera (A).

Zmianie uległ także system logowania. Dotychczas nazwa rejestrowanej domeny była jednocześnie loginem który należało podać podczas autoryzacji, teraz ze względu na poszerzenie możliwości systemu login jest niezależny od nazwy rejestrowanej domeny. Dzięki temu, możliwa jest od tej pory rejestracja kilku domen w obrębie jednego użytkownika.

Dodana została również usługa rejestracji domen drugiego stopnia tzn. użytkownik rejestrując adres w udostępnionych domenach, automatycznie rezerwuje sobie prawo do posiadania subdomen drugiego stopnia (przykładowo, jeżeli użytkownik dysponuje subdomeną domenka.vel.pl może również aktywować adres forum.domenka.vel.pl ).

http://www.vel.pl

Sylwester KozakWspółpraca Kasat i Vel.pl

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.