Współpraca MEN i Microsoft

Firma Microsoft poinformowała o porozumieniu podpisanym w dniu 27 listopada 2001 roku z Ministerstwem Edukacji Narodowej, dzięki któremu szkoły otrzymały możliwość atrakcyjnego cenowo zakupu licencji oprogramowania w ramach programu Microsoft Academic Select.

Umowa Select jest najtańszym sposobem zakupu oprogramowania firmy Microsoft. Oferuje cały wachlarz produktów, od systemów operacyjnych poprzez aplikacje, do zaawansowanych rozwiązań sieciowych i internetowych oraz języków programowania. Ponadto zakup najnowszej wersji produktu umożliwia legalizacje jego poprzednich wersji (tzw. prawo downgrade’u)

Firmą wybraną przez MEN do obsługi tego przedsięwzięcia została Softbank SA, jeden z czołowych polskich integratorów rozwiązań informatycznych i dostawca najwyższej jakości usług m.in: dla sektora bankowego, administracji publicznej i klientów edukacyjnych w Polsce.
Umowa daje szkołom możliwość uzyskania pomocy informacyjnej na stronach: http://men.softbank.pl i http://www.microsoft.com/poland/edukacja/select oraz technicznej, pod numerem telefonu +801 322 004

Dzięki umowie Select, szkoły mogą oszczędzić nie tylko środki potrzebne na inne cele, ale i czas poświęcony na skomplikowaną obsługę procedur zakupu. Umowa zapewnia m.in.:
– stabilne, najbardziej atrakcyjne ceny dla klientów edukacyjnych,
– jasne i nieskomplikowane procedury zakupów,
– stałego partnera, który oprócz obsługi i informacji handlowej oferuje wsparcie techniczne,
– możliwości legalizacji oprogramowania

Korzystając z oprogramowania w ramach umowy Select, szkoły i uczelnie będą mogły używać produktów, które są standardem na rynku. Obecnie 90% pakietów używanych w biurach to Microsoft Office. Windows stał się standardem dla komputerów osobistych. Podobne tendencje rysują się wśród oprogramowania dla serwerów, np. Microsoft Small Business Server jest specjalnie dostosowanych do potrzeb edukacji. Serwery te są obecnie stosowane w 7 tysiącach szkół i korzysta z nich ponad 80 tysięcy komputerów. Standardy w szkole to mniejsze koszty funkcjonowania infrastruktury komputerowej i lepsze przygotowanie absolwentów do życia zawodowego.

W ramach podpisanej umowy, istnieje możliwość legalizacji posiadanego systemu operacyjnego. Do 28 lutego 2002 roku szkoły będą mogły zakupić system operacyjny Windows 2000 Professional, który legalizuje posiadanie następujących wersji systemów operacyjnych: Windows NT Workstation 3.x, 4.x, Windows 2000 Professional oraz: MS DOS, Windows 3.x, Windows for Workgroups i Windows 95/98. Licencja ta służy wyłącznie legalizacji posiadanego oprogramowania systemowego, tzn. nie może być instalowana na komputerach zakupionych po 1 grudnia 2001 roku. Raz nabyta licencja nie może być już przeniesiona, czy scedowana na inny komputer.

„Współpraca Ministerstwa Edukacji Narodowej i Microsoft przebiega pomyślnie już od czterech lat, a jej najnowsza forma – umowa ramowa Select – jest obecnie najkorzystniejszą na rynku ofertą dla polskiej edukacji” – powiedział Tomasz Bochenek, dyrektor generalny polskiego oddziału firmy Microsoft. „Dzięki podpisanej umowie, szkoły i uczelnie mogą zakupić najnowsze, profesjonalne, a zarazem intuicyjne i łatwe w nauce oprogramowanie Microsoft. Niezwykle ważne jest również to, że produkty te są dostępne za bezsprzecznie najniższą cenę na rynku” – dodał Tomasz Bochenek.

http://men.softbank.pl
http://www.microsoft.com/poland/edukacja/select

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top