Wszystko o reklamie w Onet.pl

Opublikowano: 10 grudnia 2003. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Nowy serwis reklama.onet.pl, pełniący funkcję informacyjną, a zarazem edukacyjną, powstał z myślą o potencjalnym reklamodawcy. Teraz każdy, kto bał się zapytać na czym polega specyfika reklamy w Internecie, znajdzie w serwisie odpowiedzi, prezentujące najbardziej zaawansowane technologicznie formy reklamy w Sieci. Serwis prezentuje ofertę Biura Reklamy Onet.pl, uznanego w rankingu pisma „Media i Marketing Polska” za najlepsze Biuro Reklamy wśród polskich portali internetowych w 2003 roku.

Poza odświeżoną szatą graficzną i przyjaznym dla użytkownika układem nawigacyjnym serwis zawiera wiele nowych wiadomości, przydatnych dla osoby planującej kampanię reklamową z wykorzystaniem Internetu.

Katalog produktów reklamowych portalu obejmuje wizualizacje dostępnych reklam, ich szczegółową specyfikację techniczną, a także wzorce reklam w formacie flash w formie plików źródłowych do pobrania z serwisu. Potencjalny reklamodawca może też obejrzeć przykłady emitowanych w portalu reklam

Wyjątkowym w skali Polski mechanizmem jest możliwość sprawdzenia działania reklamy on-line za pomocą testera reklam typu top-layer, e-spot, expand (banner rozwijany), scroll (banner przewijany na stronie) i innych wykonanych w technologii flash. Tester jest narzędziem diagnostycznym, umożliwiającym reklamodawcy lub twórcy reklamy sprawdzenie na własnym komputerze poprawności przygotowania kreacji i jej zgodności ze specyfikacją techniczną Onet.pl. Tester symuluje też działanie reklamy na rzeczywistej stronie Onet.pl, identyfikuje i sygnalizuje ewentualne błędy w przygotowanych projektach (np. błędnie zdefiniowane zmienne, zbyt dużą objętość czy niewłaściwy rozmiar), a co najważniejsze, podaje jednocześnie wytyczne, jak poprawić błędy.

Na stronach znajdziemy również słownik terminologii reklamowej, adresy stron WWW z informacjami dotyczącymi reklamy internetowej, dział informacji prasowych, dział FAQ (najczęściej zadawanych pytań), a także formularze zleceń on-line oraz regulamin przyjmowania zleceń i realizacji kampanii.

http://reklama.onet.pl/

Sylwester KozakWszystko o reklamie w Onet.pl

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.