Jak wybrać dobrą firmę transportową?

Każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę, jak trudne jest prowadzenie firmy, zwłaszcza w tych aspektach działalności, które zleca się innym podmiotom. Przykładem może być firma transportowa lub spedycyjna, która ma kluczowe znaczenie, ponieważ sposób jej działania często przekłada się na wyniki finansowe obsługiwanego przedsiębiorstwa.

Na co zatem zwrócić uwagę i co wziąć pod lupę wybierając przewoźnika? Pierwszą ważną sprawą jest wiarygodność firmy transportowej. Zwróćmy uwagę na historię przewoźnika: jak długo firma funkcjonuje na rynku? Jakie opinie znajdziemy w sieci – czy są pozytywne? Kolejna kwestia to rzetelność informacji na stronie internetowej, gdzie powinniśmy uzyskać wszystkie podstawowe dane.

Jak wybrać dobrą firmę transportową? 1
fotolia.com, 124447756 | Autor: b-photodesign

O wiarygodności firmy mogą też świadczyć jej wyróżnienia takie jak choćby certyfikaty „Rzetelna Firma”, BIG czy też certyfikat wiarygodności biznesowej CWB. Wyróżnienia takie posiada firma transportowa DAABS. Powierzając swoje towary, reputację, a przez to i dużą część pracy na przyszły wynik finansowy i rozwój przedsiębiorstwa, musimy mieć pewność dobrego wyboru i zaufanie do firmy transportowej. Dodajmy, iż warto też zwrócić uwagę na dotychczasowych klientów firmy.

Aspektem, który musimy wziąć pod lupę dokonując wyboru przewoźnika, jest rzetelna obsługa. Łatwość kontaktu i uzyskiwania jasnych, rzeczowych informacji to ważny fundament przyszłej współpracy. Dochodzimy tu też do sedna dylematów dotyczących wyboru firmy transportowej, a mianowicie floty, rodzajów świadczonych usług w zakresie transportu, doświadczenia oraz bezpieczeństwa.

Należy sprawdzić, czy firma transportowa, którą jesteśmy potencjalnie zainteresowani, obsługuje wskazany typ towarów (jest to szczególnie istotne w przypadku ładunków chłodniczych, niebezpiecznych bądź ponadgabarytowych), czy zapewnia żądany rodzaj transportu do miejsca docelowego i czy będzie w stanie dostarczać nasze produkty w przypadku rozszerzenia działalności. Już na początku trzeba zdać sobie sprawę, iż każda firma posiada różne zasięgi, możliwości i ograniczenia.

Nie sposób porównać świadczonych usług bez porównywania ich ceny. Niestety w przypadku firm transportowych nie jest to rzecz prosta. Jeśli priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo towarów obejmujące także stosowne ubezpieczenia, jeśli chcemy, by towar docierał na miejsce w oznaczonym czasie (nie za późno, lecz także nie za wcześnie), musimy pamiętać, że znajdzie to odzwierciedlenie w cenie usługi. Koszty źle przeprowadzonej usługi mogą być jednak niewspółmiernie wysokie, a bilans zysków i strat stawia kwestię porównania kosztów w zupełnie innym świetle.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top