Wyślij wiadomość na Twittera za pomocą alfabetu Morse’a!

Czy coś jeszcze może nas zadziwić w świecie zdominowanym przez notebooki, dotykowe smartfony i tablety? Możliwe, że tak! Wszystko za sprawą Tworse Key, urządzenia, dzięki któremu można wysyłać wpisy na Twittera za pomocą alfabetu Morse’a.

Tworse Key jest nietypowym nadajnikiem Morse’a wykonanym w stylu retro – miesza się tutaj technologia ubiegłych stuleci z nowoczesnymi możliwościami. Kabel ethernet, za sprawą którego możemy podłączyć sprzęt do naszego komputera, jest owinięty płótnem. Do tego stylowa, drewniana skrzyneczka oraz finezyjnie wykończony mechanizm nadajnika.

Wyślij wiadomość na Twittera za pomocą alfabetu Morse’a! 1

W celu wysyłania informacji za pomocą Tworse Key potrzebne jest oprogramowanie Arduino wraz ze specjalną biblioteką dla Twittera. Urządzenie można zbudować własnymi siłami kierując się wskazówkami dostarczonymi przez twórcę, Martina Kaltenbrunnera, na stronie projektu. Wystarczy odrobina wiedzy z zakresu elektroniki i mamy gotową własną wersję Tworse Key, za sprawą którego możemy wysyłać znajomym wpisy przy pomocy alfabetu Morse’a.

zdjęcie: hackaday.com

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry