Wyspa Leona już w Internecie

W trosce o edukację i dobrą zabawę najmłodszych powstał innowacyjny i pełen atrakcji projekt interaktywny. Wyspa Leona to wirtualny, edukacyjny świat dla dzieci w wieku przed i wczesnoszkolnym.

Oparty na idei edutainmentu – czyli nauki poprzez zabawę – zawiera szereg edukacyjnych gier, zabaw i quizów, które wspomagają edukację dziecka. Zabawy w świecie Leona powstały, aby wspomagać edukację dzieci, co potwierdza psycholog Jacek Legierski: Gry na Wyspie Leona zaprojektowane zostały po to, aby poprzez zabawę wzbudzić zainteresowanie dziecka zagadnieniami z różnych dziedzin wiedzy. Zabawa połączona ze współzawodnictwem na polu nauki ma na celu poszerzenie horyzontów dziecka i zbudowanie pozytywnej postawy dziecka wobec zdobywania nowej wiedzy.

Na wyspie Leona dzieci tworzą wirtualne postacie, urządzają swoje domki oraz zapraszają przyjaciół i sąsiadów. Mogą wysyłać do nich wiadomości w postaci specjalnych obrazków graficznych, jak również odwiedzać i oglądać ich domki. Grając w gry użytkownicy zdobywają punkty, tworząc listę rankingową z innymi mieszkańcami wyspy oraz gromadzą wirtualną walutę – Leonary – którą następnie mogą zainwestować w ulepszanie zarówno swoich postaci jak i domków w których mieszkają. Na Wyspie Leona istnieje 5 krain, do których przypisane są poszczególne gry. Dzieci wykonują zadania z zakresu:

  • biologii i geografi i (Świat Przyrody),
  • literatury (Świat Książek i Języka),
  • historii i sztuki (Świat przed Wiekami),
  • fizyki i chemii (Świat Cywilizacji i Techniki),
  • logiki i matematyki (Świat Logiki).

Uzyskując punkty za zwycięstwo w grze, użytkownik plasuje się na liście rankingowej. Dzięki temu rodzic może śledzić rozwój i postępy pociechy, jak również określić w jakiej tematyce posiada ono największą wiedzę i która dziedzina najbardziej je interesuje.

www.WyspaLeona.pl posiada certyfikat Sieciaków – bezpiecznych stron internetowych BEST.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry