Wyspiarze – filmowa produkcja internetowa na Onecie

Opublikowano: 19 października 2008. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Onet.eu, serwis stworzony dla Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, przygotował dziesięcioodcinkowy film dokumentalny „Wyspiarze” o losach Polaków za granicą. To pierwsza produkcja internetowa. Premiera filmu odbędzie się 20 października na www.onet.eu. W każdy poniedziałek premiera kolejnego odcinka.

Film „Wyspiarze”  ma nie tylko ukazywać, jak nasi rodacy odnaleźli się w Wielkiej Brytanii, ale przede wszystkim będzie miał formę poradnika, którego głównym założeniem jest pomoc emigrantom w zaadaptowaniu się do życia w kraju tak różnym od Polski. Na przykładzie historii opowiedzianych przez bohaterów filmu – Polaków żyjących już od lat  w Wielkiej Brytanii, będą udzielane konkretne wskazówki oraz porady dotyczące tego, jak najlepiej odnaleźć  się w nowym środowisku i jak sprawić, aby życie na Wyspach było udane.

Każdy kolejny odcinek będzie koncentrował się na odrębnych zagadnieniach, które często stanowią źródła problemów emigrantów. Odcinki będą obejmowały nie tylko losy życia poszczególnych bohaterów, ale przede wszystkim szereg różnych instrukcji  i porad w zakresie  podjęcia pracy, edukacji, korzystania z usług służby zdrowia, rozrywek, kosztów życia, założenia własnego biznesu. „Wyspiarze” mają być rodzajem szczególnego poradnika dla tych, którzy chcą wyjechać, jak i dla tych którzy na Wyspach już są.

Codziennie ktoś decyduje się, by opuścić Polskę – niektórzy na kilka miesięcy, inni na kilka lat, a wielu zostanie emigrantami na zawsze. Samoloty i autobusy nadal więcej polskiego obywatela wywożą na Wyspy niż przywożą go z powrotem do kraju. To właśnie dla tych osób, które wybierają się za granicę, i dla tych, którzy są świeżo upieczonymi emigrantami, powstali „Wyspiarze”. Zamiast  tworzyć kolejny nudny poradnik, postanowiliśmy, by w naszej dokumentalnej telenoweli doświadczeni emigranci opowiedzieli to, czego sami doświadczyli, jak się odnaleźli w nowej rzeczywistości, a przede wszystkim, by zupełnie po ludzku podpowiedzieli jak wygodnie spędzić życie w kraju tak innym od Polski – mówi Karolina Cwynar – Zubała, wydawca Onet.eu

www.onet.eu

Hanna LaskowskaWyspiarze – filmowa produkcja internetowa na Onecie

Podziel się!

O autorze

hania